بایگانی اخبار .:: Shirazi.ir ::.
بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  شنبه 16 فروردین 1399
بروز شده: 16 فروردین 1399
 

 
از تاریخ:
تا تاریخ:
تعداد اخبار: 763


در آستانه روز جهانی مبارزه با تبعیض نژادی بحران توفنده جهانی، یعنی ویروس کرونا تمام کره زمین را درنوردیده است و در مخاطره آمیز بودن آن همین بس که هیچ ملت و جامعه ای را مستثنا نمی کند. وضعیت موجود جامعه بشری را در رویارویی با بحران های فراگیر متحد می کند.
  5 فروردین 1399 - 28 رجب 1441  
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان نسبت به فعالیت ها و تلاش همه جانبه متولیان عتبات عالیات در عراق، به ویژه در شرایط بسیار سخت فعلی که عراق و جهان اسلامی و عربی با آن روبروست کمال تشکر و قدردانی را می کند. با توجه به اینکه متولیان عتبات عالیات درهای حرم های مقدس را برای زائران باز نگاه داشته اند و...
  4 فروردین 1399 - 27 رجب 1441  
مرکز آدم برای دفاع از حقوق و آزادی ها از راه اندازی پویشی تحت عنوان «برای انسان» خبر داد؛ پویشی با هدف کمک رسانی و امداد به لایه هایی از جامعه که زندگی شان با مزد روزانه تأمین می شود یا کسانی که درآمدی ثابت و مشخص ندارد و روزهایی را تجربه می کنند که ویروس کشنده کرونا بر آنان تحمیل کرده است.
  2 فروردین 1399 - 25 رجب 1441  
مؤسسه فرهنگی ـ خیریه رسول اعظم صلی الله علیه وآله، وابسته به مرکز روابط عمومی دفتر مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در کربلای معلی پیام تسلیتی در پی شهادت جمعی از زائران عراقی حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها صادر کرد.
  22 اسفند 1398 - 16 رجب 1441  
در پی سانحه جاده ای در کشور سوریه که جمعی از زائران حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها در آن به شهادت رسیدند، مؤسسه فرهنگی ـ خیریه رسول اعظم صلی الله علیه وآله، از مراکز مرتبط با مرجعیت در شهر مقدس کاظمین پیام تسلیتی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:...
  21 اسفند 1398 - 15 رجب 1441  
در پی به شهادت رسیدن جمعی از زائران حرم مطهر حضرت زینب کبری سلام الله علیها مؤسسه فرهنگی و نیکوکاری مصباح الحسین علیه السلام، وابسته به دفتر مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در کربلای معلی پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد:...
  20 اسفند 1398 - 14 رجب 1441  
به مناسبت شهادت جمعی از زائران حرم مطهر حضرت زینب کبری سلام الله علیها که به منظور بزرگداشت ایام میلاد امیرمؤمنان علیه السلام و ایام شهادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها از کشور عراق عازم شهر دمشق بودند، دفتر مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در کربلای معلی پیام تسلیتی صادر کرد.
  19 اسفند 1398 - 13 رجب 1441  
این سازمان از سازمان ملل متحد می خواهد که با دخالت مستقیم خود از همسویی و همداستانی سیاسیِ جاری میان یونان و ترکیه جلوگیری کند؛ مسئله ای که به بهای جان و امنیت و سلامت مردم بی دفاعی تمام می شود که خانه و سرزمین جنگ زده و درگیر منازعات مسلحانه خود را ترک کرده اند تا از گزند جنگ ویرانگر و بی رحم جان سالم به در برند.
  17 اسفند 1398 - 11 رجب 1441  
سازمان جهانی نفی خشونت:
از حقوق پناهجویان باید صیانت شود
از هنگامی که دولت ترکیه اعلام کرد که مرزهای خود را بر روی پناهجویان به منظور رفتن و مهاجرت به اروپا باز گذاشته جامعه جهانی شاهد است که انبوه مردم بدون توجه به شرایط زیست محیطی و آب و هواییِ سخت به مقصد اروپا به راه افتاده اند و به خطرهای جانی و امنیتی و سختی های فوق العاده ناشی از این کوچ بی اعتنا هستند.
  13 اسفند 1398 - 7 رجب 1441  
این سازمان حوادث و فاجعه انسانی جاری در شهر دهلی هند را که به علت و دلیل منازعات مذهبی و دینی چهره نموده است بسیار اسفبار می پندارد؛ لذا مسئولیت قانونی و اخلاقی ناشی از این درگیری ها را بر عهده دولت هند می داند و اینکه این دولت بدون هیچ تبعیضی باید امنیت تمام شهروندان خود را تأمین و تضمین کند.
  12 اسفند 1398 - 6 رجب 1441  
در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت اوضاع شماری از شهروندان مغربی را که توسط نیروهای امنیتی کشور مغرب طی چند ماه گذشته بازداشت شده اند دنبال می کند و از رفتار و تلاش حاکمیت مغرب در سایه قوانین موجود که آزادی بیان را سلب و آن را از مردم دریغ می کند ابراز ناراحتی و انزجار می کند.
  4 اسفند 1398 - 28 جمادي الثاني 1441  
در بخشی از این بیانیه آمده است: مرگ و گرسنگیِ هزاران خانواده سوری را که به علت جنگ تمام راه ها و دروازه ها در مقابل و بر روی آنان بسته شده، در میان گرفته است؛ خانواده هایی که در اردوگاه آوارگان به سر می برند و پناهگاهشان آنان را از گزند گرسنگی و سرما و گرما ایمن نمی دارد.
  3 اسفند 1398 - 27 جمادي الثاني 1441  
جامعه جهانی روز سیزدهم ماه فوریه (24 بهمن ماه) هر سال را به تجلیل و بزرگداشت رادیو اختصاص داده است، به این جهت که رادیو یکی از بخش های حیاتی انسان است و از ابتدای اختراع و به کار گیری آن در اواخر قرن نوزدهم میلادی سهم چشمگیر و قابل توجهی در خدمت به جامعه بشری داشته است.
  26 بهمن 1398 - 20 جمادي الثاني 1441  
این سازمان به اسناد معتبر و موثقی دست یافته است که از درد و رنج صدها تن از شهروندان سوریِ ساکن مناطق تحت سلطه معارضان حکایت دارد. از این رو ضروری و بایسته است که سازمان ملل متحد در حل و فصل منازعات یاد شده دخالت کرده و از نقض حقوقی که در برخورد با شهروندان سوری صورت می گیرد جلوگیری و این روند را متوقف کند.
  15 بهمن 1398 - 9 جمادي الثاني 1441  
انقلاب مردم مصر برای مهار کردن فساد مالی و اداری حاکمیت و تأمین شدن و به دست آوردن آزادی های عمومی و رسیدن به شکوفایی اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی و انسانی در کشور صورت گرفت. مردم مصر با امید آینده بهتر و رسیدن به شرایط مطلوب و خاتمه دادن به استبداد و خودکامگی و نقض حقوق و ثروت اندوزی از سوی حاکمیت قیام کردند.
  7 بهمن 1398 - 1 جمادي الثاني 1441  
آموزش و کسب دانش هدفی بایسته است که انسان عاقل باید در پی دستیابی به آن و پیروی از آن باشد و در راه رسیدن به آن از هیچ گونه فداکاری دریغ نکند. این ضرورت و بایستگی سبب شده است تا قوانین جهانی کسب دانش را به عنوان حق مسلّم افراد به رسمیت بشناسد؛ زن باشند یا مرد و یا کودک باشند یا بزرگسال.
  5 بهمن 1398 - 29 جمادي الاول 1441  
در بخشی از این پیام آمده است: اجلاس اقتصادی سال جاری (2020 میلادی) داووس در سایه تحولات و بحران های مرتبط با یکدیگر و اشکال های پیچیده جهانی برگزار می شود که برای امنیت و ثبات جهانی و صلح اجتماعی شماری از کشورهای جهان به صورت چالش درآمده است.
  1 بهمن 1398 - 25 جمادي الاول 1441  
از کسالت پیش آمده برای حضرت عالی بسیار آزرده خاطر گردیده و از خدای عزوجل درخواست آن دارم که با شفای عاجل و کامل حضرت عالی، بر همه مؤمنان منّت بگذارد. شنیدن خبر موفقیت آمیز بودن عمل جراحی شما و رو به بـهبود بودن حال عمومی و سلامتی حضرت عالی موجب شادی عموم گردید. و لله الحمد و له الشکر کثیراً کثیراً.
  27 دی 1398 - 21 جمادي الاول 1441  
سازمان جهانی نفی خشونت اقدام وحشیانه ای که دانشجویان را در کشور سومالی هدف قرار داد و به خاک و خون کشید، به شدت محکوم می کند و از جامعه جهانی می خواهد در راه امدادرسانی و یاری ملت و دولت سومالی در رویارویی با تروریسم کور با تمام توان و با تلاش بی دریغ اقدام کند تا ریشه تروریسم و خونریزی خشک شود.
  14 دی 1398 - 8 جمادي الاول 1441  
در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» رفتار و تصمیمات غیر مسئولانه دولت هند را که اقدامی نژادپرستانه است، به شدت محکوم کرده و اگر در روش و رفتار اخیر خود تجدیدنظر نکند، نسبت به بروز و درگیر شدن هند به جنگ داخلی هشدار می دهد.
  4 دی 1398 - 28 ربيع الثاني 1441  

 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG