بایگانی اخبار .:: Shirazi.ir ::.
بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 9 خرداد 1396
بروز شده: 9 خرداد 1396
 

 
از تاریخ:
تا تاریخ:
تعداد اخبار: 477


این بیانیه درباره ی ماهیت عملیات تروریستی یادشده آورده است: تروریست های مسلح در اقدامی تنش زا و تخریبی به اتوبوس حامل کودکانِ پیروِ آیین مسیحیت حمله کردند تا از این رهگذر بذر فتنه و تفرقه میان اعضای یک جامعه ی امن بیفشانند و از سوی دیگر پیامد تکفیریِ گروه های افراطی را در جامعه بر جای بگذارند.
  8 خرداد 1396 - 3 ماه رمضان 1438  
این بیانیه در ادامه، درباره ی حجم و دامنه ی پیامدهای ناشی از حمله ی اخیر بحرین آورده است: حمله ی توجیه ناپذیر و نامشروع به خانه ی روحانی شیعی آیت الله شیخ عیسی قاسم در بحرین بی سابقه بوده است، چراکه دستگاه امنیتی آن رژیم در این حمله مرتکب قتل عمد و مجروح کردن ده ها تن از شهروندان شد و صدها تن را نیز بازداشت کرد.
  7 خرداد 1396 - 2 ماه رمضان 1438  
در پی یورش نیروهای امنیتی بحرین به خانه ی آیت الله شیخ عیسی قاسم، سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان با صدور بیانیه ای اقدامات حاکمیت بحرین بر ضد معترضان شیعی را به شدت محکوم کرد و مسئولیت حفظ جان عالم شیعی آیت الله شیخ عیسی قاسم را متوجه رژیم بحرین دانست.
  6 خرداد 1396 - 1 ماه رمضان 1438  
در پی اقدام تروریستی شهر منچستر انگلستان که جان شماری از مردم بی دفاع را گرفت و عده ای را زخمی کرد، سازمان جهانی نفی خشونت (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) با صدور بیانیه ای این جنایت خونبار را به شدت محکوم و با مردم این سامان و بازماندگان قربانیانِ این اقدام کور تروریستی، ابراز همدردی کرد.
  4 خرداد 1396 - 28 شعبان 1438  
در پی نابسامانی های برخی از کشورهای منطقه و ادامه جنگ های داخلی و خارجی در این کشورها و محروم ماندن فرزندان و کودکان شیعه از حق تحصیل و رشد در فضایی امن و دور از خشونت، سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی)، در این زمینه ابراز نگرانی کرد.
  3 خرداد 1396 - 27 شعبان 1438  
در پی به تصویب رسیدن قانون منع توزیع قرآن و منع زنان مسلمان از پوشیدن نقاب و پوشش اسلامی در اماکن عمومی توسط دولت اتریش، نماینده سازمان جهانی نفی خشونت، جهت قانع کردن دولت اتریش به رعایت اصول انسانی و حق برقراری عدالت بین کلیه افراد جامعه، تماس هایی تلفنی با مقامات عالی رتبه دولت اتریش برقرار کرد.
  28 اردیبهشت 1396 - 21 شعبان 1438  
نیروهای امنیتی عربستان سعودی، در حملات برنامه ریزی شده اخیر، با خودروهای زرهی این شهر را محاصره و اقدام به شلیک گلوله به سمت مردم و خانه های آن ها کردند، که در این بین ده ها نفر از اهالی العوامیه زخمی و شهید شدند و به اموال عمومی و خانه های مسکونی نیز خساراتی وارد آمد.
  27 اردیبهشت 1396 - 20 شعبان 1438  
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی امیدوار است اجلاس اسلامی ـ امریکایی که قرار است در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار شود، برای بسیاری از مسائل انسانی و حقوق بشری در خاورمیانه، به ویژه برای فروخواباندن آتش شعله ور جنگ در برخی کشورهای عربی راه حل های کارآمد ارائه دهد.
  23 اردیبهشت 1396 - 16 شعبان 1438  
پیام بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی در آستانه ی ماه مبارک رمضان:
جهان اسلام باید به مردم سوریه و یمن کمک رسانی کند
در حالی به استقبال ماه مبارک و پر فضیلت رمضان می رویم که ملت سوریه و ملت یمن سخت نیازمند یاری کسانی هستند که از درد و رنجی که بر دوش آنان سنگینی می کند بکاهد. از آن جا که متوقف کردن جنگ جاری در کشورهایشان ممکن نشده است، بیشتر از هر وقت دیگر نیازمند یاری کسانی هستند که دست یاری به سوی آنها دراز کنند.
  21 اردیبهشت 1396 - 14 شعبان 1438  
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» با صدور بیانیه ای بحران سازی رژیم صهیونیستی بر ضد مردم بی پناه و بی دفاع فلسطین اشغالی را محکوم کرد و از جامعه ی جهانی خواست تا از ادامه ی سرکوب ها و لگدمال کردن مداوم که دستگاه امنیتی رژیم اسرائیل به کار می بندد جلوگیری کند.
  20 اردیبهشت 1396 - 13 شعبان 1438  
این سازمان با صدور بیانیه ای از جامعه جهانی خواست تا قدمی مثبت برای بازگرداندن مجروحان مفقود شده در انفجار تروریستیِ محله «الراشدینِ» حلب سوریه بردارد و آنان را به خانواده های خود بازگرداند. همچنین از کشور ترکیه خواست تا با اعمال فشار بر گروه های تروریستی، زمینه بازگشت افراد زخمی مفقود شده را فراهم کند.
  18 اردیبهشت 1396 - 11 شعبان 1438  
این بنیاد جهانی نظر مبارک حضرت آیت الله العظمی شیرازی دام ظله درباره خصیصه های دین اسلام را متذکر شده و بیان داشت: اسلام دین همزیستی مسالمت آمیز است که بر تحقق و تأمین صلح، امنیت و ثبات برای همه جهانیان تأکید دارد و در راه آن تلاش می کند؛ و از طرفی با جنگ و جنگ افروزی مقابله دارد، و پایه گذاران آن را ریشه کن می کند و...
  7 اردیبهشت 1396 - 29 رجب 1438  
علی رغم اینکه افراد محاصره شده در میان آتش و گرسنگی، سرزمین پدری خود را ترک نکردند، امید داشتند که شاید از این طریق مردم بی دفاع و بی پناه در امنیت قرار گیرند، اما افراطگرایان تنها یک هدف داشتند و آن، ریختن خون سالخوردگان و زنان و خردسالان به دست تروریست ها بود تا بدین ترتیب صدها تن از مردم بی دفاع شهید شوند.
  5 اردیبهشت 1396 - 27 رجب 1438  
به مناسبت روز اسیران فلسطینی، سازمان جهانی نفی خشونت بیانیه ای صادر کرد:
جامعه ی جهانی برای همدلی و همدردی با اسیران فلسطینی و به منظور یاری آنان اقدام کنند
در سال جاری روز اسیران فلسطینی با موج اعتراضات اسیران و زندانیانی که در زندان های رژیم اشغالگر سرزمین فلسطین گرفتار هستند، همزمان شده است؛ رژیمی که سیاست نژادپرستانه و دشمنانه بر ضد ساکنان و صاحبان اصلی آن سرزمین به کار گرفته است و هیچ ارتباطی با اصول انسانی ندارد.
  2 اردیبهشت 1396 - 24 رجب 1438  
متأسفانه امروزه، وحشیگری در کشتار بی گناهان، به ابزاری سیاسی جهت رسیدن به اهداف کثیف، برای عده ای از طرف های درگیرِ در سوریه، تبدیل شده است. قوانین بین المللی و حقوق بشر در جهان به هیچ وجه اجازه هتک حرمت و یا کشتار را به هیچ گروهی نمی دهد و جامعه جهانی وظیفه دارد تا به این اوضاع خاتمه و...
  29 فروردین 1396 - 20 رجب 1438  
در پی حمله تروریستی افراطگرایان تکفیری به کاروان شیعیان کفریا و الفوعه صدها تن از غیرنظامیان شیعه که تعداد زیادی از آنها زنان، کودکان و کهنسالان بودند به شهادت رسیده و یا مجروح شدند و این در حالی است که طبق توافق حکومت سوریه و گروه های تکفیری، قرار بود ساکنان کفریا و الفوعه با امنیت کامل شهرهای خود را ترک کنند و به حلب بروند ولی...
  28 فروردین 1396 - 19 رجب 1438  
علی رغم اینکه مردم آن سامان پیوسته آماج حملات و تهاجم تروریستی و محاصره ی تحمیلی چند ساله قرار داشته اند و صدها تن از آنان کشته و زخمی شده اند و خسارت های مالی نسبتاً سنگینی بر آنان تحمیل شده است، اما جامعه ی جهانی و دولت سوریه نتوانسته اند امنیت و سلامت ساکنان دو شهر یادشده را فراهم و از آنان حمایت کنند.
  28 فروردین 1396 - 19 رجب 1438  
این سازمان بر آن است که اقدام غیر موجه ایالات متحده ی آمریکا به رفتارهای خشونت بار، دارای بازتاب هایی است که بحران منطقه ای خاورمیانه را افزون تر می کند، به ویژه این که توجیه های ارائه شده از سوی آمریکا به هیچ حقیقتی مستند نیست و فراتر این که تا به حال اقدامی شفاف برای رفع ابهامات حمله ی هوایی به خان شیخون ارائه نداده است.
  21 فروردین 1396 - 12 رجب 1438  
در پی این جنایت که به دست کوردلان و بد اندیشان به وقوع پیوست، سازمان جهانی نفی خشونت تمام کشورهای جامعه ی جهانی را فرا می خواند که به طور جدّی و کارآمد و همه جانبه در راه خشکاندن و از بین بردن ریشه ی فکری و مالی تروریسم بکوشند تا جنایت مستمر و عالم گیر تروریست ها را متوقف کنند.
  20 فروردین 1396 - 11 رجب 1438  
سازمان جهانی نفی خشونت بر ضرورت اقدام سازمان ملل متحد به تشکیل یک کمیته ی مستقل و بی طرف برای تحقیق و تفحص در قضیه ی خان شیخون تأکید دارد و از این رهگذر می خواهد تا سازمان های مربوط در اسرع وقت درباره ی ابهامات فاجعه ی مورد نظر تحقیق و تفحص شفاف و پیراسته از غرض ورزی انجام دهند و...
  19 فروردین 1396 - 10 رجب 1438  

 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG