بایگانی اخبار .:: Shirazi.ir ::.
بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 4 اسفند 1398
بروز شده: 3 اسفند 1398
 

 
از تاریخ:
تا تاریخ:
تعداد اخبار: 752


در بخشی از این بیانیه آمده است: مرگ و گرسنگیِ هزاران خانواده سوری را که به علت جنگ تمام راه ها و دروازه ها در مقابل و بر روی آنان بسته شده، در میان گرفته است؛ خانواده هایی که در اردوگاه آوارگان به سر می برند و پناهگاهشان آنان را از گزند گرسنگی و سرما و گرما ایمن نمی دارد.
  3 اسفند 1398 - 27 جمادي الثاني 1441  
جامعه جهانی روز سیزدهم ماه فوریه (24 بهمن ماه) هر سال را به تجلیل و بزرگداشت رادیو اختصاص داده است، به این جهت که رادیو یکی از بخش های حیاتی انسان است و از ابتدای اختراع و به کار گیری آن در اواخر قرن نوزدهم میلادی سهم چشمگیر و قابل توجهی در خدمت به جامعه بشری داشته است.
  26 بهمن 1398 - 20 جمادي الثاني 1441  
این سازمان به اسناد معتبر و موثقی دست یافته است که از درد و رنج صدها تن از شهروندان سوریِ ساکن مناطق تحت سلطه معارضان حکایت دارد. از این رو ضروری و بایسته است که سازمان ملل متحد در حل و فصل منازعات یاد شده دخالت کرده و از نقض حقوقی که در برخورد با شهروندان سوری صورت می گیرد جلوگیری و این روند را متوقف کند.
  15 بهمن 1398 - 9 جمادي الثاني 1441  
انقلاب مردم مصر برای مهار کردن فساد مالی و اداری حاکمیت و تأمین شدن و به دست آوردن آزادی های عمومی و رسیدن به شکوفایی اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی و انسانی در کشور صورت گرفت. مردم مصر با امید آینده بهتر و رسیدن به شرایط مطلوب و خاتمه دادن به استبداد و خودکامگی و نقض حقوق و ثروت اندوزی از سوی حاکمیت قیام کردند.
  7 بهمن 1398 - 1 جمادي الثاني 1441  
آموزش و کسب دانش هدفی بایسته است که انسان عاقل باید در پی دستیابی به آن و پیروی از آن باشد و در راه رسیدن به آن از هیچ گونه فداکاری دریغ نکند. این ضرورت و بایستگی سبب شده است تا قوانین جهانی کسب دانش را به عنوان حق مسلّم افراد به رسمیت بشناسد؛ زن باشند یا مرد و یا کودک باشند یا بزرگسال.
  5 بهمن 1398 - 29 جمادي الاول 1441  
در بخشی از این پیام آمده است: اجلاس اقتصادی سال جاری (2020 میلادی) داووس در سایه تحولات و بحران های مرتبط با یکدیگر و اشکال های پیچیده جهانی برگزار می شود که برای امنیت و ثبات جهانی و صلح اجتماعی شماری از کشورهای جهان به صورت چالش درآمده است.
  1 بهمن 1398 - 25 جمادي الاول 1441  
از کسالت پیش آمده برای حضرت عالی بسیار آزرده خاطر گردیده و از خدای عزوجل درخواست آن دارم که با شفای عاجل و کامل حضرت عالی، بر همه مؤمنان منّت بگذارد. شنیدن خبر موفقیت آمیز بودن عمل جراحی شما و رو به بـهبود بودن حال عمومی و سلامتی حضرت عالی موجب شادی عموم گردید. و لله الحمد و له الشکر کثیراً کثیراً.
  27 دی 1398 - 21 جمادي الاول 1441  
سازمان جهانی نفی خشونت اقدام وحشیانه ای که دانشجویان را در کشور سومالی هدف قرار داد و به خاک و خون کشید، به شدت محکوم می کند و از جامعه جهانی می خواهد در راه امدادرسانی و یاری ملت و دولت سومالی در رویارویی با تروریسم کور با تمام توان و با تلاش بی دریغ اقدام کند تا ریشه تروریسم و خونریزی خشک شود.
  14 دی 1398 - 8 جمادي الاول 1441  
در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» رفتار و تصمیمات غیر مسئولانه دولت هند را که اقدامی نژادپرستانه است، به شدت محکوم کرده و اگر در روش و رفتار اخیر خود تجدیدنظر نکند، نسبت به بروز و درگیر شدن هند به جنگ داخلی هشدار می دهد.
  4 دی 1398 - 28 ربيع الثاني 1441  
سازمان جهانی نفی خشونت گزارش ها و اخبار دلخراش و دردناکی از اوضاع داخلی کشور اتیوپی به دست آورده که باعث تأسف شدید است. بنابراین، از دولتمردان می خواهیم افراد و جریان هایی را که تخم کینه و خشونت و فتنه در میان پیروان ادیان گوناگون می پراکنند و صلح و امنیت داخلی را به خطر می اندازند، مهار کرده و از اعمال آنان جلوگیری نمایند.
  3 دی 1398 - 27 ربيع الثاني 1441  
این سازمان بر ضرورت پایبندی کشورهای دمکراتیک بزرگ به معیارها و قوانین سازمان ملل تأکید می کند و می خواهد با پرونده ملت ها و بحران هایی که با آن روبرو هستند به دور از منافع سیاسی و اقتصادی، بلکه با نگرشی انسانی و بشردوستانه تعامل شود و در جهت حاکم گرداندن اصول والا و بالای حقوق بشر توجه بیشتری شود.
  28 آذر 1398 - 22 ربيع الثاني 1441  
در بخشی از این بیانیه آمده است: قوانین بین المللی یکی از حقوق مهم انسانی را تضمین کرده که همان حق مهاجرت است. این حق، روزنه و راه برون رفتی است که خطرها را دفع و زندگی محترمانه را تأمین و تضمین می کند و انسان مهاجر را از حمایت های درمانی و آموزش مناسب برخوردار می نماید.
  25 آذر 1398 - 19 ربيع الثاني 1441  
بر اساس قانون جدید، مهاجران غیرقانونی که حداقل پنج سال در هند زندگی کرده اند می توانند درخواست تابعیت کنند. این اصلاحیه مهاجرت هزاران مهاجر را سهولت می بخشد و برای اولین بار در تاریخ هند زمینه ای را برای پیروان ادیان مختلف ایجاد می کند تا بر اساس هویت مذهبی خود برای اعطای تابعیت اقدام کنند.
  25 آذر 1398 - 19 ربيع الثاني 1441  
در بخشی از بیانیه آمده است: در سال 1948 بود که حقوق انکارناپذیر، صرف نظر از نژاد، رنگ، مذهب، جنس، زبان، شرایط اقتصادی و یا سیاسی در یک سند واحد نگاشته شد. سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان نیز با توجه به اهمیت ارج نهادن حقوق انسانی، این روز را با افتخار گرامی می دارد.
  24 آذر 1398 - 18 ربيع الثاني 1441  
بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی حقوق بشر:
باید پرونده حقوق بشر را از کشاکش سیاسی دور داشت
در بخشی از این بیانیه آمده است: جامعه جهانی روز جهانی حقوق بشر را گرامی می دارد، چراکه پذیرفته شدن و تعیین این روز از سوی سازمان ملل متحد، از تمام نظام های سیاسی، سازمان های انسانی و گروه ها و افراد با هر گرایش و باورهای فکری می خواهد از نقض حقوق مادی و معنوی انسان ها خودداری کنند.
  20 آذر 1398 - 14 ربيع الثاني 1441  
در آستانه اجلاس سران کشورهای خلیج فارس که در روز نوزدهم آذرماه سال جاری در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار خواهد شد سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد.
  19 آذر 1398 - 13 ربيع الثاني 1441  
وجدان بشری و میراث و عرف آسمانی و وضعی تمام گونه های فساد را با هر محوریت و حامیان آن، هرکس و هر جریانی باشند مردود و مطرود دانسته است؛ بی تفاوت که جریان های فاسد و فسادگرا در پی تحقق بخشیدن به اهداف و آمال فاسد خود یا تشکل ها و دستگاه رسمی یا اینکه دسته ها و افراد مستقل، باشند.
  18 آذر 1398 - 12 ربيع الثاني 1441  
سازمان جهانی نفی خشونت:
عملیات نسل کشی محکوم است
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» عملیات جنایتکارانه نسل کشی را که بر ملت ها روا داشته شده است، محکوم می کند و از متولیان و دست اندرکاران محاکم و مجریان جهانی عدالت می خواهد عاملان و محرکان این جنایات را بدون استثنا تحت پیگرد قرار دهد.
  18 آذر 1398 - 12 ربيع الثاني 1441  
به مناسبت تغییراتی که در ریاست گروه بیست صورت گرفته است و اینکه گروه یادشده میزبانی بیش از یکصد مناسبت و همایش از جمله نشست های در سطح وزیران و «برگزاری نشست سران در ریاض» را که در سال آینده صورت می گیرد، برعهده داشته، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی نامه ای خطاب به گروه بیست نوشته است...
  11 آذر 1398 - 5 ربيع الثاني 1441  
این سازمان اخیراً به اظهارات و اسناد و داده هایی دست یافته است که از اوضاع مخاطره آمیز و فاجعه بار بازداشت شدگان در زندان های کشور مغرب حکایت دارد که در حدّ جرایم ضد انسانی است. بنابراین، سازمان یادشده دعوت می کند که تحقیقاتی بین المللی و منصفانه صورت گیرد تا حقیقت این داده ها و اظهارات برای افکار عمومی روشن شود.
  7 آذر 1398 - 1 ربيع الثاني 1441  

 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG