بایگانی اخبار .:: Shirazi.ir ::.
بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 8 مرداد 1400
بروز شده: 7 مرداد 1400
 

 
از تاریخ:
تا تاریخ:
تعداد اخبار: 874


این بنیاد فرارسیدن عید بزرگ خدا، عید سعید غدیرخم را به عموم امت اسلامی، به ویژه پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام تبریک گفته و به درگاه خدای سبحان دست نیاز فراز کرده و از حضرتش می‌خواهد به تمام مسلمانان لطف کرده و آنان را از صلح، امنیت و آرامش و زندگی باثبات برخوردار فرماید.
  7 مرداد 1400 - 18 ذي الحجة 1442  
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان:
انفجارهای تروریستی بغداد به شدت محکوم است
با درد و اندوه فراوان سازمان دیدبان حقوق شیعیان از انفجار تروریستی که به دست وابستگان داعش در بغداد به وقوع پیوست و جان مردم بی دفاع و بی گناه را گرفت آگاهی یافت. این سازمان می‌خواهد اقدام یادشده تروریست‌ها محکوم شود و نیروی‌های شکست خورده آنان تحت تعقیب قرار گیرند و...
  5 مرداد 1400 - 16 ذي الحجة 1442  
در بخشی از این بیانیه آمده است: جامعه جهانی روز پانزدهم ماه ژوئیه (24 تیرماه) را به عنوان روز جهانی جوانان گرامی می‌دارد؛ روزی که سازمان ملل متحد آن را برای تلاش همه جانبه به منظور رشد و تعالی بخشیدن به جوانان و به ظهور رساندن توانمندی های آنان تعیین کرده است.
  28 تیر 1400 - 8 ذي الحجة 1442  
مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام با دلی دردمند و سینه‌ای سوخته، شهادت قربانیان حادثه آتش‌سوزی جانگداز و دلخراش بیمارستان امام حسین علیه السلام در شهر ناصریه را به سوگ نشسته است؛ فاجعه دردناکی که حدود 114 نفر شهید و زخمی از مردم این شهر مقاوم و صبور بر جای گذاشت.
  26 تیر 1400 - 6 ذي الحجة 1442  
حوادث و تحولات اخیر افغانستان بار دیگر دردها و رنج های ملت مسلمان و مظلوم افغانستان عزیز را تجدید و خوف فتنه انگیزی استکبار جهانی و بدخواهان امت اسلامی توسط عوامل مزدور، که بعضاً در قالب دین و افراط گری مذهبی موجبات تفرقه و تشدید کراهیت و نزاع بین برادران دینی وامت اسلامی، و...
  24 تیر 1400 - 4 ذي الحجة 1442  
غم و اندوه و مصیبت میهن به یغما برده شده همچنان ادامه دارد و ملت ستمدیده ما یاری می‌طلبد و هیچ یاریگری به یاری‌شان نمی‌شتابد. بیمارستان امام حسین علیه السلام در شهر ناصریه عراق طعمه آتش شد و ده‌ها تن از بیماران بستری در آن جان خود را از دست دادند. این فاجعه دردناک دلیل دیگری بر سهل‌انگاری عمدی و بی‌احتیاطی در رعایت شرایط ایمنی است.
  23 تیر 1400 - 3 ذي الحجة 1442  
بایسته یاد‌آوری است که پدیده اسفبار و دردناکی در صحنه عراق خودنمایی کرده و در به انحراف کشاندن اعتراضات مطالبه گرانه و حق طلبانه به سمت اعمال خشونت آمیز و هرج و مرج و تخریب حساب شده و برنامه ریزی شده نقش داشته است که همزمان، از سوی رسانه‌های مغرضِ دارای اهداف و...
  19 تیر 1400 - 29 ذي القعدة 1442  
نیروهای امنیتی آن کشور در متوقف کردن حملات تروریستی و جنایت‌هایی که طالبان نسبت به شیعیان افغانستان روا می‌دارد، ناتوان مانده است. این جنایات زمانی فزونی می‌گیرد که تروریست‌های طالبان شهر‌ها و روستاهای شیعه‌نشین را مورد حمله قرار می‌دهند و...
  17 تیر 1400 - 27 ذي القعدة 1442  
سازمان دیدبان حقوق شیعیان، این مناسبت را مغتنم شمرده و از دولتمردان استرالیا و آلمان می خواهد به وضعیت دردناک و رقت‌بار صدها پناهجوی شیعه بازداشت شده توجه کنند، زیرا در شرایطی به سر می‌برند که هیچ معیار قانونی و اخلاقی بایسته در تعامل با آنان رعایت و لحاظ نمی‌شود.
  1 تیر 1400 - 11 ذي القعدة 1442  
هزاران پناهجو در شرایطی غیرانسانی در اردوگاه‌های جای جای دنیا روزگار می‌گذرانند و از هیچ‌گونه سلامت و امنیتی برخوردار نیستند و سخت به کمک‌های غذایی و بهداشتی مطلوب نیازمندند. این وضعیت در حالی است که متأسفانه جامعه بین الملل این رنج و درد جهانی را نادیده گرفته است.
  31 خرداد 1400 - 10 ذي القعدة 1442  
در این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت با تمام منادیان حقوق بشر در سراسر جهان خواستار متوقف کردن پدیده کودک کار شده و از سازمان های سیاسی و رهبران اجتماعی می خواهد به معاهده های سازمان جهانی کار و قوانین مرتبط با آن پایبند و بر ضرورت آن توجه داشته باشند.
  24 خرداد 1400 - 3 ذي القعدة 1442  
بازداشت هایی که اخیراً در کشور اردن صورت گرفته سازمان جهانی نفی خشونت را سخت نگران کرده و ابهام آلود است؛ لذا از نهادهای حقوقی می خواهیم در این زمینه تحقیقات بایسته صورت دهد تا مبادا پیامدها و نقض حقوق هایی با انگیزه سیاسی رخ دهد.
  23 خرداد 1400 - 2 ذي القعدة 1442  
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» جنایت نژادپرستانه‌ای را که بر ضد یک خانواده مسلمان در کشور کانادا به وقوع پیوسته است، به شدت محکوم می‌کند و نسبت به گسترش پدیده نفرت‌پراکنی و کینه‌توزی نسبت به مسلمانان، در غرب هشدار می‌دهد.
  22 خرداد 1400 - 1 ذي القعدة 1442  
در بخشی از این بیانیه آمده است: بیست سال پیش مجمع سازمان ملل متحد مصوبه شماره 77/51 را برای صیانت از حقوق کودکان تصویب کرد. این اقدام نخستین تحول برجسته برای تلاش‌ در جهت حمایت از کودکان گرفتار چالش‌ها و منازعات به شمار می‌رود.
  15 خرداد 1400 - 23 شوال 1442  
در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت نسبت به رشد پدیده تبعیض نژادی بر ضد مسلمانان ساکن در اتریش شدیداً نگران است؛ لذا از حاکمان و سیاستمداران اتریش می‌خواهد در مسائل جاری کشور خود تجدید نظر کنند.
  15 خرداد 1400 - 23 شوال 1442  
تأکید سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» بر این است که ملت ها و امت ها و جوامع بشری بیدار و آگاه باشند و در راه ایجاد پل های همکاری و آشنایی میان خود بکوشند و راهی بیابند که برادری انسان ها را که مترقی ترین رفتار و سلوک مدنی به شمار می رود در پیش بگیرند.
  9 خرداد 1400 - 17 شوال 1442  
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) با صدور بیانیه‌ای انفجارهای خونین اخیر در شهر کابل، پایتخت کشور افغانستان را که ده‌ها دختر دانش آموز را به خاک و خون کشید به شدت محکوم کرد.
  22 اردیبهشت 1400 - 29 ماه رمضان 1442  
مطبوعات و رسانه نوشتاری در کشف و داوری منصفانه قضایا و اشکال‌ها و نقطه های حساس در زمینه های گوناگون، از جمله موضوع های: سیاسی، اجتماعی و محیط زیست که در پایایی و استمرار زندگی بر کره خاکی و مسائل انسانی تفاعل داشته، سهیم بوده است.
  21 اردیبهشت 1400 - 28 ماه رمضان 1442  
در پی وقوع حادثه تروریستی که مدرسه دخترانه حضرت سیدالشهدا علیه السلام در منطقه شیعه نشین شهر کابل کشور افغانستان را هدف قرار داد و منجر به شهادت بیش از 60 تن و مجروح شدن بیش از 150 نفر شد، دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در این شهر، ضمن محکوم کردن این جنایت، بیانیه ای صادر کرد.
  20 اردیبهشت 1400 - 27 ماه رمضان 1442  
به علت سوء مدیریت آشکار که بیمارستان ابن الخطیب بغداد را طعمه آتش سوزی کرد و عده‌ای از بیماران بستری در آن جا را به کام مرگ فرستاد، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی به شهادت رسیدن قربانیان این حادثه دردناک را به بازماندگان‌شان و به ملت عراق تسلیت می‌گوید.
  8 اردیبهشت 1400 - 15 ماه رمضان 1442  

 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG