بایگانی اخبار .:: Shirazi.ir ::.
بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  شنبه 7 اسفند 1395
بروز شده: 5 اسفند 1395
 

 
از تاریخ:
تا تاریخ:
تعداد اخبار: 443


آن چه همه روزه در عراق رخ می دهد، از فروپاشی امنیت در همه ی عرصه ها حکایت دارد که تروریست ها، انسان ها و دارایی شان را به آسانی هدف جنایات خود قرار می دهند. امری شک برانگیز که محکوم کردنِ تدابیر امنیتی در عراق را به همراه دارد و به تحقیقات جامع فرا می خواند. به این امید که خونریزیِ پیاپی و بی وقفه متوقف شود.
  4 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438  
منابع پزشکی ـ درمانی شهر سیهون پاکستان تأکید می کنند که حمله ی مرگبار به زیارتگاه سید عثمان مروندی، که گروهک تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، بیش از هفتاد کشته بر جای گذاشت که سی کودک نیز در میان آنان هستند. بنا به اظهارات یک منبع پلیس، این جنایت را یک فرد انتحاری مرتکب شد.
  2 اسفند 1395 - 22 جمادي الاول 1438  
سازمان جهانی نفی خشونت اطلاع یافت که دادگاه عالی کویت حکمی علیه شهروند، آقای احمد عاشور صادر کرده که ظالمانه است و ضربه ای پر هزینه به حقوق تضمین شده در قانون اساسی این کشور و سلب حقوق آزادی بیان به شمار می رود. وانگهی این اقدام دادگاه عالی کویت رفتار و تلاشی مشکوک در جهت بستن دهان ها است.
  2 اسفند 1395 - 22 جمادي الاول 1438  
در این بیانیه آمده است: بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی از سران و رهبران جهان که در اجلاس مونیخ در کشور آلمان گرد آمده اند می خواهد تا مسائل انسانی به ویژه موضوع گسترش یافتن جنگ های داخلی و راه های قانونمند ساختن، نظام بخشیدن و کنترل صادرات اسلحه به رژیم های سرکوبگر را با حساسیت بیشتر، وجهه ی همت خود قرار دهند.
  1 اسفند 1395 - 21 جمادي الاول 1438  
بر اساس برخی گزارش ها، حاکمان عربستان سعودی به بهانه ی ترس از تروریسم این مقدار از مسلمانان پاکستانی را از کشور خود اخراج کرده اند و این در حالی است که در این زمینه هیچ تحقیقی صورت نداده اند که این کار در واقع مجازات جمعی است و نمی توان انگیزه های واقعیِ چنین حرکتی که آن را هدایت می کند، بازشناخت.
  28 بهمن 1395 - 18 جمادي الاول 1438  
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی:
تجمعات اعتراضی در عراق مسالمت آمیز باشد
با اندوهی جانگداز و سینه ای مالامال از درد و رنج، این بنیاد اعلام می دارد که اوضاع جاری عراق را زیر نظر دارد و با ملت و سرزمین عراق که از دیرباز درد و رنج طاقت فرسایی تحمل کرده است همدردی می نماید، در حالی که محنت ها و مصیبت های پیاپی و چنگ و دندان نشان دادن مشکلات، خود را بر فرزندان عراق تحمیل کرده اند.
  27 بهمن 1395 - 17 جمادي الاول 1438  
با کمال تأسف و تأثر، خبر درگذشت مرحوم مغفور، جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حمید توران قدس سره را دریافتیم. این مصیبت را به علما و فضلای ترکیه و خاندان شریف توران و بازماندگان و شاگردان و شیعیان آن دیار تسلیت عرض می‌کنیم. آن فقید سعید عمر شریف خود را صرف فعالیت های دینی، علمی و اجتماعی در کشور ترکیه کرد.
  25 بهمن 1395 - 15 جمادي الاول 1438  
این سازمان یادآوری می کند که تمام شواهد و رخدادها در زمینه اعتراضات ملی در بحرین، گواه بر آن است که این اعتراضات به صورت مسالمت آمیز و بدون خشونتی از سوی مردم بوده است و به طور قطع تمام توجیه ها و گزارش هایی که رژیم حاکم برای سرکوب و شکنجه معترضان ارائه می دهد تبلیغات صِرف است و هیچ اعتباری ندارد.
  24 بهمن 1395 - 14 جمادي الاول 1438  
این سازمان اخبار بسیار دردناکی درباره ی عملیات تروریستی کابل دریافت کرده است که مایه ی بسی اندوه و رنج است؛ حادثه ای که ده ها تن از مردم بی گناه و بی دفاع را به کام مرگ فرستاد و جمعی دیگر را نیز مجروح کرد. این سازمان برای قربانیان این جنایت، طلب مغفرت و برای بازماندگان آنان صبر و آرامش و برای زخمی شدگان، شفا از خدای منان مسئلت دارد.
  23 بهمن 1395 - 13 جمادي الاول 1438  
این سازمان از حکومت مصر می خواهد بدون فوت وقت نسبت به این اقدامات، واکنش نشان داده و از آن جلوگیری کند و جریان هایی را که درپسِ پرده ی این رفتار قرار دارند مورد بازخواست قرار دهند و از ضرورتِ حمایت حقوق فرهنگی، فکری و عقایدی، آن سان که قوانین محلی و بین المللی وضع و آن را تأیید و تصویب کرده اند غافل نشوند.
  18 بهمن 1395 - 8 جمادي الاول 1438  
آن فقید راحل، فقیهی از فقیهان حوزه های علمیه بود. او حرکت و فعالیت علمی خود را از کربلای معلی آغاز کرد و به فروتنی، صدق نیت، خوش قلبی و کمک به مستمندان و فقیران شهره بود، چنان که مؤمنان در سوریه بر خدمات گرانسنگ و افتخارات چند دهه ی آن عالم فقید گواهند.
  17 بهمن 1395 - 7 جمادي الاول 1438  
این سازمان از نزدیک و با نگرانی تمام، اوضاع غمباری که شهروندان شیعی پاکستان را در بر گرفته است رصد می کند و همبستگی کامل خود را نسبت به مبارزه با آنان اعلام می دارد و از نهادهای رسمی و دولتمردان این کشور می خواهد که در سیاست های اجرایی و امنیتیِ خود که در حمایت از شهروندان ناکارآمد است، تجدید نظر کنند.
  9 بهمن 1395 - 29 ربيع الثاني 1438  
سازمان جهانی نفی خشونت خطاب به ملت بحرین:
خویشتن داری کنید و مبادا در چرخه ی هرج و مرج گرفتار شوید
این سازمان علی رغم گستردگی درد و رنج و اقدام های سرکوبگرانه و خشونت آمیز بر ضد اصلاح طلبان ـ که اکثریت شیعه ی بحرینی را تشکیل می دهند ـ کارآمدترین و بهترین راه برای تأمین و تضمین امنیت کشور و پیشگیری از فزونی گرفتن اوضاع اسفبار را کنش های مسالمت آمیز و پرهیز از واکنش های خشونت بار می داند و بدان توصیه می کند.
  2 بهمن 1395 - 22 ربيع الثاني 1438  
از نظر این بنیاد آنچه در بحرین به وقوع پیوسته، بی هیچ تردید از کوته بینی و تنگ نظریِ حاکمان بحرینی حکایت دارد، به ویژه این که رژیم بحرین می تواند بحران پنج ساله ی کشور را سامان دهد و به پایان ببرد؛ بحرانی که آثار سوء و منفی آن تماماً بر جامعه ی انسانی، امور اقتصادی، اجتماعی و سیاسی اثر گذاشته و آن را متأثر کرده است.
  30 دی 1395 - 20 ربيع الثاني 1438  
چنین رفتاری در واقع فرار به جلو از رهگذر بحرانی کردن اوضاع است و هیچ پیشنهاد و دیدگاهی که از فروپاشی کشور پیشگیری کند ارائه نشده است. علی رغم درخواست های محلی، منطقه ای و بین المللی برای پرهیز از اجرای حکم اعدام سه فعال سیاسی، رژیم بحرین برخلاف تمام ادیان و قوانین بین المللی حکم اعدام آنان را اجرا کرد و...
  28 دی 1395 - 18 ربيع الثاني 1438  
این سازمان با صدور بیانیه ای اقدام های تروریستی که در کابل پایتخت افغانستان و شهر قندهار این کشور رخ داد را به شدت محکوم و با قربانیان و مجروحان این تروریسم کور ابراز همدردی کرد. در این بیانیه آمده است: دریافت خبر این اقدام های خونینِ بزدلانه که جان افراد بی گناه را گرفت و شماری زخمی بر جای نهاد، مایه ی تأسف و بسی دردآور است.
  28 دی 1395 - 18 ربيع الثاني 1438  
این سازمان از سازمان ملل متحد می خواهد هرچه سریع تر با جلوگیری از اجرای احکام اعدام صادر شده درباره ی فعالان سیاسی، از بحرانی تر شدن اوضاع در کشورهای خاورمیانه، به ویژه در بحرین جلوگیری کند و در مرحله ی بعد رژیم بحرین را به تعامل انسانی و قانونی با مطالبات مشروع ملت فراخواند.
  27 دی 1395 - 17 ربيع الثاني 1438  
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان طی بیانیه ای آورده است: این سازمان، اخیراً دریافته است که پدیده ی ربودن بازرگانان مسلمان شیعه مذهبِ کشور ماداگاسکار به طور چشمگیر و بی سابقه در جمهوری ماداگاسکار فزونی و گسترش یافته است و آشکارا حکایت از آن دارد که با انگیزه ی فرقه گرایانه و مذهبی صورت می گیرد.
  19 دی 1395 - 9 ربيع الثاني 1438  
این مرکز با اشاره به عوامل مهاجرت از خاورمیانه افزود: تروریسم، محصول تفکر کورکورانه و منحرف است و این تروریسم، امروزه در کشورهایی مانند عراق، سوریه، لیبی، یمن، افغانستان و نیجریه، مردم را به خاک و خون می کشد یا آواره می کند، و این تفکرات افراطی، عملاً با تخریب زیر ساخت ها، مانع پیشرفت این مردمان می شود.
  16 دی 1395 - 6 ربيع الثاني 1438  
با فرارسیدن سال نو میلادی (2017) جهان همچنان با بحران های انبوه و در تمام سطوح، به ویژه در زمینه ی خشونت و تروریسم که بی پروا و پیوسته جان مردم بی پناه و بی دفاع را می گیرد و شهرها و کشورها را ویران می کند و فرصت های آبادانی و توسعه، در خاورمیانه خصوصاً در کشورهای توسعه یافته را از بین می برد، درگیر است.
  11 دی 1395 - 1 ربيع الثاني 1438  

 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG