بایگانی اخبار .:: Shirazi.ir ::.
بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 5 خرداد 1398
بروز شده: 5 خرداد 1398
 

 
از تاریخ:
تا تاریخ:
تعداد اخبار: 677


سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» با صدور بیانیه ای بر اهمیت محترم شمردن فرهنگ های محلی (بومی) و پرهیز از به حاشیه راندن هریک از این فرهنگ ها در سایه سلطه جهانی سازیِ ناشی از تحولات رسانه و فضای مجازی و انقلاب اطلاع رسانی که جهان را به دهکده ای کوچک تبدیل کرده است، تأکید کرده است.
  1 خرداد 1398 - 16 ماه رمضان 1440  
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» تحولات سیاسی جاری در الجزایر، به ویژه رخدادهای پس از استعفای عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس سابق کشور و به قدرت رسیدن شورای نظامی را کاملاً زیر نظر داشته و نسبت به پاره ای اقدامات و رفتارهای نقض کننده حقوق بشر به شدت نگران است.
  23 اردیبهشت 1398 - 7 ماه رمضان 1440  
سازمان ملل متحد و بخش قابل توجهی از جامعه جهانی روز سوم ماه می، روز جهانی مطبوعات را گرامی می دارند. برای پرتوافکنی بر شرایطی که دست اندرکاران این صنف شرافتمند و ارجمند و همچنین نقض حقوقی که به طور مستقیم و غیر مستقیم با آن مواجه هستند روز سوم ماه می «روز جهانی مطبوعات» نامگذاری شده است.
  15 اردیبهشت 1398 - 29 شعبان 1440  
مرکز آدم برای دفاع از حقوق و آزادی ها در بیانیه خود از مجامع بین المللی خواسته است در اقدامی جهانی، جدی و بدون فوت وقت ماجرای یادشده را به تحقیق گذارند و نتیجه آن را به نظر افکار عمومیِ جامعه جهانی بگذارند تا عوامل پشت پرده این جنایات و اهداف آنان را بشناسند و بدانند که چه کسانی از فتنه های دینی بهره برداری می کنند و...
  7 اردیبهشت 1398 - 21 شعبان 1440  
سازمان جهانی نفی خشونت خبر دردناک و جانسوزی را دریافت کرده است که بر اساس آن عده ای از جمله زنان و کودکان که آمار اولیه آنان به 160 تن می رسد، طی سلسله عملیات های تروریستیِ همزمان در چندین کلیسا و هتل در شهر کلمبو، پایتخت و چند شهر دیگر سریلانکا در حین برگزاری مراسم دینی جشن عید پاک به خاک و خون کشیده شده اند.
  4 اردیبهشت 1398 - 18 شعبان 1440  
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان:
عملیات تروریستی در کویته پاکستان را محکوم می کنیم
در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان عملیات تروریستیِ تکفیری ها که مردم بی دفاع شهر کویته پاکستانِ با اکثریت شیعه را هدف اقدام جنایتکارانه خود ساخته است، به شدت محکوم می کند و نهادهای دولتی را در برابر اقدامات و عملیات های تروریستی مسئول حمایت از جان شهروندان می داند.
  28 فروردین 1398 - 11 شعبان 1440  
این سازمان در کمال نگرانی رخدادهای سیاسی در لیبی و پیامدهای ناشی از آن را که در چالش ها و تنش های اخیر بروز نموده است زیر نظر دارد و آن را دنبال می کند. از این رو طرف های متخاصم را دعوت می کند که به قوانین بین المللی، به ویژه آن بخش از قوانینی که مقرر می دارد مردم بی دفاع باید از گزند پیامدهای شوم جنگ دور نگاه داشته شوند، پایبند باشند.
  24 فروردین 1398 - 7 شعبان 1440  
این بنیاد جهانی از خبرهای رسیده مبنی بر عملیاتی شدن مصوبه دولت عراق به منظور لغو عوارض ویزا برای ورود زائران ایرانی استقبال می کند. این بنیاد لغو عوارض ویزای سفر زائران ایرانی به عراق را گامی مهم در جهت استحکام بخشیدن به روابط میان دو کشور عراق و ایران می داند؛ اقدامی که خیر ملت دو کشور را به همراه دارد.
  21 فروردین 1398 - 4 شعبان 1440  
بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی از برگزار کنندگان و متولیان فعالیت های مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس جهانی می خواهد سطح نگرش انسانی ملت را بالا برده، در راه تصویب قوانینی همسنگ و متناسب و موازی با چالش ها و بحران ها و تحول انسانی بکوشند و در این راه مساوات، عدالت و عدم تبعیض بین ملت ها را لحاظ دارند.
  20 فروردین 1398 - 3 شعبان 1440  
سازمان جهانی نفی خشونت خطاب به تحریم کنندگان اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی:
کشورهای تحریم کننده در پی حاکم گرداندن مصالح عالی جهان عرب و اسلام باشند
سازمان جهانی نفی خشونت از کشورهای شرکت کننده در این مجمع می خواهد که کشورهای تحریم کننده را به تجدیدنظر در تصمیم خود ترغیب و تشویق کنند و برای رسیدن به تفاهم و فعالیت برای ایجاد صلح بین طرف های متخاصم و نزدیک کردن آنان به یکدیگر بکوشند.
  18 فروردین 1398 - 1 شعبان 1440  
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی:
سران کشورهای عربی به چالش ها سامان بخشند
در شرایط و برهه تاریخی کنونی که از چندین دهه گذشته بیشترین تنگنا و فشارها بر جامعه حاکم است، سران و حاکمان کشورهای عربی در اجلاس سران کشورهای عربی که در تونس برگزار خواهد شد گرد می آیند تا راه برون رفتی از بحران هایی که کشورهای عربی و ملت های عرب را گرفتار طوفان های سهمگین خود کرده است بیابند.
  11 فروردین 1398 - 23 رجب 1440  
سازمان جهانی نفی خشونت از پلیس بیرمنگام می خواهد تحقیقات دقیقی را برای درک علل چنین رفتار ناخوشایندی انجام دهد. در این شرایط حساس کنونی اهمیت همکاری همه جانبه برای مقابله با رفتارهای خشونت آمیز علیه مساجد و مراکز دینی و همچنین تعمیق همزیستی مسالمت آمیز بسیار برجسته است.
  10 فروردین 1398 - 22 رجب 1440  
پس از اطلاع یافتن از اظهارات وزیر کشور فرانسه که خواستار تعطیل کردن مراکز فرهنگی شیعی در منطقه «گران سنت» و دیگر مناطق به این بهانه شده که بنا به ادعای وی به طور منظم به جهاد مسلحانه فرا می خوانند، سازمان دیدبان حقوق شیعیان از سخنان وی شگفت زده شده، تأکید می کند که این ادعاها غیر واقعی است و با واقعیت و حقیقت بیگانه است.
  7 فروردین 1398 - 19 رجب 1440  
در پی وقوع سیل ناگوار در برخی از استان های کشور به ویژه استان های شمالی حضرت آیت الله العظمی شیرازی دام ظله ضمن همدردی با افراد حادثه دیده و تسلیت به خانواده های مصیبت زده از مؤمنان خواستند به کمک آسیب دیدگان بشتابند و از آنچه در توان دارند دریغ نورزند و همچنین مقلدان خود را مجاز دانستند که از وجوهات شرعی خود جهت کمک به سیل زدگان اختصاص دهند.
  6 فروردین 1398 - 18 رجب 1440  
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی که از جمله طلایه داران و پیشگامان در نهادینه کردن ارزش های صلح و مسالمت و نفی خشونت است، این گونه اتهامات بی اساس را محکوم می کند و از اینکه مراکز شیعیِ مستقر در اروپا به چنین تهمت ها و افتراهایی متهم می شوند تعجب می کند.
  6 فروردین 1398 - 18 رجب 1440  
این سازمان جهانی به مناسبت فرارسیدن این عید جهانی که ملت ها در احیا و برگزاری آن شرکت می کنند خالصانه از آن ها می خواهد که برای تصحیح و اصلاح بسیاری از حرکت های غلط حاکم بر عرصه انسانی بکوشند و مفاهیم و فرهنگ های اعتدالی را در روند تفکر و برخورد با جوامع عقب مانده فکری، فرهنگی، نژادی و دینی بر جامعه حاکم گردانند.
  4 فروردین 1398 - 16 رجب 1440  
تعرض هایی که اخیراً میان جریان های مسلمان و مسیحی رخ داده است سخت مایه پریشانی خاطر شده است و لذا نسبت به پیامدهای این حوادث هشدار می دهیم و نگران آن هستیم که دامنه این رفتارها و اقدام های نژادپرستانه گسترش یافته و آثار منفی و خطرآفرینی را بر امنیت و صلح اجتماعی تمام کشورها بر جای گذارد.
  3 فروردین 1398 - 15 رجب 1440  
ماه و روزهای نورانی مبارک رجب سایه رحمت خود را بر جهان اسلام گسترانده است؛ ماهی که رحمت و غفران خدای سبحان را بی دریغ بر بندگان ارزانی می دارد. رسول اسلام صلی الله علیه وآله در توصیف ماه رجب آن را «ماه بزرگ خدا» خوانده است که در حرمت و فضیلت هیچ ماهی به رتبه و منزلت آن نمی رسد و جنگ و کشتار و خونریزی در آن حرام است.
  2 فروردین 1398 - 14 رجب 1440  
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) عملیات تروریستی را که در نیوزیلند بر ضد نمازگزاران صورت گرفت به شدت محکوم می کند و بر ضرورت اتخاذ راهکارهایی از سوی جامعه جهانی برای مبارزه با افراطی گری و تروریسم فکری و از میان برداشتن تمام گروه ها و دسته های نژادپرست تأکید دارد.
  26 اسفند 1397 - 9 رجب 1440  
این سازمان دریافته است که دولت یادشده شش تن مصری و یک تونسیِ مخالف حکومت کشورشان را از کشور خود اخراج کرده و به دولت های نامبرده تحویل داده است که این رفتار اقدامی خطرناک است که به طور آشکار و خشن و زننده حقوق بشر به ویژه حق پناهندگی سیاسیِ تضمین شده در اسناد و پیمان های بین المللی را نقض می کند.
  23 اسفند 1397 - 6 رجب 1440  

 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG