کد خبر: 10961       تاریخ انتشار: 22 خرداد 1399 - 18 شوال 1441

هشدار سازمان جهانی نفی خشونت به دولت ترکیه به جهت اقدام مستمر در سرکوب و قلع و قمع مخالفان

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) در پی استمرار یافتن عملیات سرکوب افراد و سازمان های معارض از سوی دولت ترکیه بیانیه‌ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت نگرانی شدید خود را نسبت به عملیات دولت ترکیه بر ضد افراد و سازمان های معارض این کشور ابراز می دارد و بر پیامدهای منفی و خطرناکی که این اقدام بر امنیت و سلامت کشور و جامعه در پی دارد تأکید می کند و این که این پیامدهای منفی نباید مورد بی‌توجهی قرار گیرد.

در این بیانیه آمده است: به دستور دولت ترکیه 149 نفر از اعضای پیشین و فعلی نهادهای امنیتی به اتهام ارتباط با کودتای نافرجامی که در سال 2016 میلادی به وقوع پیوست دستگیر شده اند. این سازمان بر آن است که پافشاری حاکمیت ترکیه بر سیاست سرکوب و شکنجه معارضان و ناراضیان و تلاش و اصرار بر انتقام گیری، قطعاً در ادامه بحران های سیاسی و متزلزل شدن امنیت ملی و بی ثباتی کشور سهیم خواهد بود و آن را دامن خواهد زد.

لذا این سازمان از دولتمردان ترکیه می خواهد که در شیوه تعامل فعلی خود با معارضان و مخالفان تجدیدنظر کند و اقدامات دمکراتیک و مدنی را جایگزین تعامل فعلی خود نماید. دیگر این که نظرهای مختلف را پذیرفته و به آزادی بیان تن دهد و از هرگونه ایجاد ترس و وحشت و در پیش گرفتن استبداد پرهیز کند و همچنین باید نظر دیگران را به عنوان شریک اصلی در تصمیم گیری ها و ترسیم خط مشی سیاسی داخلی و خارجی بپذیرد و از به حاشیه راندن یا دورکردن آنان از عرصه تصمیم گیری خودداری کند، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن