کد خبر: 11046       تاریخ انتشار: 17 تیر 1399 - 15 ذي القعدة 1441

انتشار نسخه الکترونیکی کتاب اسلام و سیاست از آثار آیت الله العظمی شیرازی به همت پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله العالی به منظور نشر معارف اسلامی و آشنایی مردم جهان با زیبایی های مبانی سیاسی اسلام رسول خدا صلی الله علیه وآله و حکومت امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام نسخه الکترونیکی کتاب «اسلام و سیاست» اثر معظم له را در بستر اینترنت و فضای مجازی انتشار داد.

این مرجع عظیم الشأن در این اثر با تکیه بر مهم ترین منابع قانون گذاری اسلام از قبیل: قرآن، سنّت شریف نبوی و سیره اهل بیت علیهم السلام نمونه‌هایی زنده و عینی را از سیاست حکیمانه‌ای که قرآن کریم ما را بدان فرمان داده و پیامبر اسلام حضرت محمد صلی ‌الله‌ علیه ‌و‌آله‌ و جانشینان پاک و بر حق حضرتش آن را به اجرا در آورده‌اند، ذکر کرده است.

در این کتاب که به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی نگاشته شده به موضوعاتی همچون: سیاست حکیمانه پیامبر اعظم صلی ‌الله‌ علیه ‌و ‌آله، سیاست حکیمانه امیرمؤمنان حضرت علی علیه ‌السلام، سیاست اسلام در زمینه اقتصاد، بهداشت، سلامت، تأمین اجتماعی، عمران و کشاورزی، روابط بین الملل و صلح و جنگ و مبانی سیاست خارجی و... پرداخته شده است.

علاقمندان به آشنایی با مبانی سیاسی اسلام از آثار آیت الله العظمی شیرازی دام ظله می توانند برای مطالعه نسخه الکترونیکی این کتاب به پایگاه اطلاع رسانی و صفحات مجازی از جمله کانال تلگرامی «shirazi_ir» مراجعه نمایند.