کد خبر: 11707       تاریخ انتشار: 1 آبان 1399 - 4 ربيع الاول 1442

دیدار هیئت نمایندگی مؤسسه مصباح الحسین علیه السلام با نماینده پارلمان کشور عراق

هیئت نمایندگی مؤسسه فرهنگی و نیکوکاری مصباح الحسین علیه السلام در کربلای معلی (تحت اشراف دفتر مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله) به ریاست حجت الاسلام شیخ مصطفی محمدی در چارچوب برنامه خود در رابطه با برقراری ارتباط با جامعه به طور عام و نخبگان به طور خاص به دیدار حامد الموسوی، یکی از اعضای پارلمان کشور عراق رفت.

در این دیدار وضعیت کشور و آسیب ها و ضررهایی که به سبب شرایط بسیار سخت فعلی به وجود آمده بررسی شد.

حجت الاسلام محمدی در خلال این گفتگو گفت: امروز کشور، که با شرایط سختی مواجه است، نیاز به یک موضع جدی و عملی از سوی مردان و میهن پرستان و فرزندان این مرز و بوم دارد.

وی افزود: این مؤسسه یکی از مسئولیت ها و اهدافش این است که رنج مردم را تشخیص داده و برای دستیابی به راه حل های مؤثر، بلکه مبارزه با بی عدالتی و ظلمی که سال هاست بر روی دوش مردم سنگینی می کند، تلاش نماید.

او گفت: حکومت امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام که ما از سیره و مذهب آن تبعیت می کنیم، اجازه نمی داد پدیده فقر گسترش یابد و هرگز نیازمندی نداشته است.

مدیر مؤسسه مصباح الحسین علیه السلام افزود: هدف از پروژه بزرگ تکفل ایتام که اخیراً توسط مؤسسه راه اندازی شده، تلاش برای ایجاد یک کمیسیون مستقل برای کودکان بی سرپرست و ایتام است که کودکان یتیم عراقی را تحت تکفل قرار می دهد و حقوق آن ها را همانند حقوق شهدا و سایر اقشار جامعه، که برای آن ها هیئت و وزارتخانه ایجاد شده است، پیگیری می کند.

آقای موسوی نیز از پروژه های مؤسسه مصباح الحسین علیه السلام استقبال و ستایش کرد و پس از امضایش بر روی برگه همبستگی با پروژه بزرگ «حمایت از ایتام عراق» درخواست کرد که عضوی از این پروژه باشد.