کد خبر: 12578       تاریخ انتشار: 14 فروردین 1400 - 20 شعبان 1442

بیانیه حوزه علمیه زینبیه سوریه در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سید حسین الرجا

 
در پی درگذشت یکی از شخصیت های دینی و اجتماعی کشور سوریه علامه مجاهد حجت الاسلام والمسلمین سید حسین الرجا، از اعضای مجمع عمومی حوزه علمیه زینبیه در شهر دمشق سوریه و از نمایندگان مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در استان دیر الزور سوریه، بیانیه ای از سوی حوزه یادشده صادر شد. در این بیانیه آمده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
خدای متعال می فرماید: «الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ؛ کسانی که چون مصیبتی به آنان برسد، می‌ گویند: ما از خدا هستیم و به سوی او باز می‌ گردیم»(بقره/156).

حوزه علمیه زینبیه دمشق، در غم از دست دادن علامه مجاهد، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین الرجا که یکی از اعضای مجمع عمومی این حوزه و نماینده و وکیل برجسته مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در استان دیر الزور سوریه بود، به سوگ نشسته است.

آن مرحوم در ارشاد و هدایت جامعه به سوی مذهب اهل بیت علیهم السلام نقش بسزایی داشت و در همصدا و همسو کردن مؤمنان بر کلمه تقوا سهیم بود و در ارائه خدمات اجتماعی و انسانی به آنان، به ویژه در مصیبت ها و محنت هایی که بر مردم آن سامان تحمیل شد و آماج کشتار و کوچ اجباری از سوی دسته ها و گروه های تکفیری قرار گرفتند، از هیچ کمک و خدمتی فروگذار نمی کرد.

از خدای متعال می خواهیم که وی را مشمول رحمت واسعه خویش قرار دهد و در بهشت برین خود مأوایش دهد و با پیامبر و خاندان پاک آن حضرت صلوات الله علیهم محشورش فرماید.

فقدان آن بزرگوار را به حوزه های علمیه و مراجع عالی مقام، به ویژه مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی و سایر علمای اعلام و خاندان الرجا خصوصاً فرزندان آن مرحوم و عشایر و خاندان های وابسته و تمام مؤمنان تسلیت می گوییم.
 
حوزه علمیه زینبیه - دمشق سوریه
20 شعبان المعظم 1442 / 14 فروردین 1400