کد خبر: 3594       تاریخ انتشار: 2 مهر 1392 - 17 ذي القعدة 1434

هشدار دفتر آيت الله العظمي شيرازي در کربلاي معلي نسبت به کوچ اجباري شيعيان مظلوم

در پي اِعمال کوچ اجباري و ظلم و ستم به شيعيان اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام توسط گروه هاي خشونت گرا و تروريست، دفتر مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي حاج سيد صادق حسيني شيرازي مدظله العالي در کربلاي معلي، ضمن پيامي ظلم و ستم به ساحت شيعيان اميرالمؤمنين علي عليه السلام را محکوم کرد.

در اين پيام آمده است: بيش از چهار دهه ملت عراق، به ويژه پيروان اهل بيت عليهم السلام، ترکمان ها و شبک هاي اين کشور آماج بدترين و سخت ترين نسل کشي گروهي قرار گرفته اند و تمام حقوق اجتماعي و آزادي و امنيت و در يک کلام، همه چيزشان به غارت رفته و مصادره شده است.

اقدام هاي ستمکارانه ي کوچاندن اجباري گروه هاي بزرگ از پيروان اهل بيت عليهم السلام، ترکمان ها، شبک هاي عراق و غيره را فرا گرفته است و آن تنها به اين جهت است که «مي گويند: خداي ما، الله است».

متأسفانه در پي اين اقدام ها، کوچ داده شدگان در برابر ديدگان جامعه ي جهاني و سازمان هاي حقوق بشري در سراسر گيتي، در سرزمين خود غريب و پناهجو شده اند.

دفتر مرجع عاليقدر در کربلاي معلي تأکيد کرد: اين اقدام هاي جائرانه جنگ مذهبي را تجديد مي کند. از اين رو متوليان امر بايد فشار خود را بر کشورهاي ميزبان تکفير و ترور فزوني بخشند تا از حمايت هاي آنها براي سوزاندن و ويران نمودن خانه هاي شيعيان جلوگيري شود.

 
15 ذي القعده 1434 ـ 31/6/1392
دفتر آيت الله العظمي شيرازي مدظله العالي
کربلاي معلي