کد خبر: 3680       تاریخ انتشار: 22 دی 1392 - 10 ربيع الاول 1435

هشدار دیدبان حقوق شیعیان نسبت به آتش جنگ تکفیری ها در خاورمیانه

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان طی بیانیه ای از کشورهای عضو شورای امنیت خواسته است تا با توجه به آگاهی اش از جرایم و جنایاتی که بر ضد شهروندان شیعه ی شماری از کشورهای خاورمیانه و نیز پایمال شدن حقوق بشری و انسانی پیاپی که بی توجه به احساسات انسانی اعمال می شود، هرچه بیشتر به مسئولیت قانونی، اخلاقی و انسانی خود متعهد باشد و برای جلوگیری از این اقدامات ضد انسانی مسئولانه اقدام کند.

در بیانیه ی این سازمان آمده است: شماری قرائن و دلایل مشهود و محسوس وجود دارد مبنی بر این که برخی رژیم های خودکامه و سرکوبگر حوزه ی خلیج فارس مانند: رژیم عربستان سعودی، قطر و بحرین پشت این اقدام های جنایتکارانه و ضد انسانی قرار دارند و گروه های افراطی و تکفیری را حمایت مالی و تسلیحاتی می کنند. همین اقدام ها دامنه ی اقدام های نژادی و مذهبی سازمان های تروریستی، مانند: «داعش»، القاعده و گروهی که خود را «انصار السنه؛ یاران سنت» نام نهاده اند را گسترده تر می کند.

طی چند ماه گذشته اقدام های تروریستی این جماعت بر ضد شهروندان شیعی در عراق، افغانستان، سوریه، لبنان، مصر، مالزی و پاکستان فزونی چشمگیری داشته و صدها انسان بی گناه را به کام مرگ فرستاده یا زخمی کرده اند.

رژیم های سیاسی خودکامه، به ویژه در بحرین و عربستان سعودی هماره اقدامات سرکوبگرانه ی خود را بر ضد شهروندان شیعی خود افزایش داده و صحنه های سرکوب و شکنجه به پدیده ای آشنا و نه چندان پنهان از دید کشورهای جامعه ی جهانی پدید آورده اند.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن