کد خبر: 3793       تاریخ انتشار: 26 خرداد 1393 - 17 شعبان 1435

رژه باشکوه نظامی در کاظمین در لبیک به دعوت مرجعیت شیعه

 
در پی حوادث دردناک اخیر عراق و لزوم مقابله و نابود نمودن تکفیری های داعش که بطور وحشیانه جان و مال و ناموس ملت غیور عراق را هدف قرار داده اند، بسیاری از هیئات مذهبی و علما و فضلای حوزه های علمیه و عشایر غیور عراق به دعوت مرجع عالیقدر شیعیان جهان حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی جهت دفاع از شهرها و اماکن مقدسه عراق لبیک گفتند.

از جمله این هیئات، هیئت بزرگ عقیله بنی هاشم (للشیرازیه) متشکل از انبوه جوانان دلیر و شجاع عراق می باشد. این تشکل بزرگ مذهبی پس از تأسیس شاخه نظامی با حضور مسئول دفتر ارتباطات حضرت آیت الله العظمی شیرازی، روحانیون، مسئولین کشوری، شیوخ عشایر و مؤمنین در شهر مقدس کاظمین سلاح به دست گرفته و از مقابل دفتر ارتباطات مرجع عالیقدر رژه نظامی برپا کرده و اعلام کردند که در لبیک به دعوت مرجعیت شیعه در صورت لزوم راهی میدان نبرد و دفاع از مقدسات و کیان تشیع می شوند.

گفتنی است در روزهای گذشته آیت الله سید مرتضی قزوینی، خطیب سرشناس حرم مطهر امام حسین علیه السلام که از وکلا و نزدیکان حضرت آیت الله العظمی شیرازی به شمار می روند، به همراه فرزندان همگی لباس نظامی بر تن کرده و سلاح در دست گرفتند تا به دفاع از حرم مطهر امام حسین علیه السلام در برابر هرگونه تهدیدی که از سوی داعش متوجه آن مکان مقدس می شوند، بپردازند.

شایان ذکر است در روزهای ابتدایی حملات داعش بر سامرا، هیئت نمایندگی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی در کربلای معلی وارد سامرا شد تا از مشروح حمله به این شهر مقدس اطلاع و از سلامت ساکنان شیعه ی آن و نیز حرم امامین عسکریین علیهماالسلام اطمینان خاطر یابد.
 
اخبار مرتبط: