کد خبر: 3879       تاریخ انتشار: 23 شهریور 1393 - 18 ذي القعدة 1435

فعالیتهای مؤسسه فرهنگی ـ انسانی رسول اعظم صلی الله علیه وآله درعراق

 
کمیته ی مددرسانی به آوارگان عراقی، وابسته به مؤسسه ی فرهنگی ـ انسانی رسول اعظم صلی الله علیه وآله در کربلای معلی که تحت اشراف دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی فعالیت دارد، همچنان به فعالیت های خود در زمینه ی توزیع موادغذایی میان آوارگان عراقی که در شهرهای مختلف عراق اسکان داده شده اند ادامه می دهد.

در پی رهنمودهای مرجع عالیقدر مبنی بر ضرورت حمایت از خانواده های آواره شده، کمیته ی مددرسانی به آوارگان عراقی وابسته به مؤسسه ی فرهنگی رسول اعظم صلی الله علیه وآله در چارچوب کمک به آواره شدگان شهرهای تلعفر و موصل که در بیشتر شهرهای عراق اسکان داده شده اند، به توزیع مواد غذایی میان نهصد خانواده ی آواره ی مستقر در مسیر کربلا و نجف پرداخت.

آقای سید عارف نصر الله ـ مسئول روابط عمومیِ دفتر مرجع عالیقدر در کربلای معلی و ناظر کل مؤسسه ی فرهنگی رسول اعظم صلی الله علیه وآله ـ بر این امر نظارت داشت.

شایان توجه است که مؤسسه ی یادشده نخستین مؤسسه ای به شمار می رود که به یاری آوارگان تلعفر شتافت و آنان را در سنجار و کرکوک اسکان داد؛ آوارگانی که پس از حمله گروه تروریستی داعش در روز یازدهم ماه شعبان به موصل، خانه و کاشانه ی خود را ترک کردند و هنوز به دیگر شهرهای عراق از جمله کربلای معلی و نجف اشرف کوچ نکرده بودند.

این مؤسسه از تمام شرکت کنندگان در این اقدام و نیز کسانی که کمک های مالی به این منظور تقدیم کرده اند، قدردانی و تشکر می کند.
 
اخبار مرتبط: