کد خبر: 3945       تاریخ انتشار: 18 آبان 1393 - 15 محرم الحرام 1436

پیام تسلیت حضرت آیت الله العظمی شیرازی به خانواده های شهدای حسینی در احساء عربستان

 
در پی شهادت جمعی از عزاداران حسینی در منطقه ی احساء عربستان توسط عناصر تکفیری وهابی، مرجع عالیقدر شیعیان جهان حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی، در پیامی شهادت مظلومانه ی عزاداران حسینی آن سامان را به خانواده های داغدیده شان تسلیت و علو درجات را برای شهدای جان بر کف حسینی مسئلت نمودند.

متن این پیام بدین شرح می باشد:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله وانا الیه راجعون
 
اینجانب، فاجعه ی خونین و جانسوز کشتار جمعی از عزاداران حضرت امام حسین علیه السلام در حسینیه ی «المصطفی» در شهر «الدالوه» ی عربستان و دیگر حوادث مشابه در عراق، سرزمین اهل بیت علیهم السلام و جاهای دیگر را به همه ی مؤمنان تسلیت و تعزیت عرض می کنم.

در این جا این سخن امام صادق علیه السلام در باره ی کسی که در حال اقامه ی شعائر مقدس حسینی کشته شود را یادآوری می کنم که فرمودند: «أول قطرة من دمه یغفر له بها کل خطیئة ویکتب له شفاعة فی أهل بیته؛ با ریخته شدن اولین قطره ی خونش، تمام گناهانش آمرزیده می شود و اجازه ی شفاعت در خانواده اش به او داده خواهد شد».

از خدای منتقم مسئلت دارم که از ظالمان انتقام گیرد و شهدای شعائر مقدس حسینی را با شهیدان کربلا محشور فرماید، مجروحان را هرچه زودتر شفا عنایت کند و به بازماندگانشان صبر و اجر فراوان مرحمت فرماید.
 
14 محرم الحرام 1436
صادق شیرازی
 
اخبار مرتبط: