کد خبر: 5042       تاریخ انتشار: 20 دی 1395 - 10 ربيع الثاني 1438

گزیده ای از بیانات مهم آیت الله العظمی شیرازی در اجتماع اصحاب مواکب و هیئات حسینی شهر مقدس کربلا

 
مرجع عالیقدر شیعیان جهان، حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی، در روز دوشنبه 10 ربیع الثانی 1438ق (1395/10/20) بیانات مهمی را در اجتماع اصحاب مواکب و هیئات حسینی شهر مقدس کربلا ایراد فرمودند.

بزودی مشروح بیانات مهم و حکیمانه معظم له در این پایگاه، اطلاع رسانی خواهد شد.

* گزیده ای از بیانات مرجع عالیقدر:
 
ـ در حدیث شریف نبوی رسول خدا صلی الله علیه وآله درباره شعائر مقدس حسینی چنین فرمودند: «ولیجتهدن أئمة الکفر واشیاع الضلالة فی طمسه فلا یزداد إلا ظهورا وأمره إلا علوا». این امر، اراده ای تکوینی از جانب باری تعالی، نسبت به شعائر مقدس حسینی است.
 
ـ خدای متعال اراده فرموده است که امام حسین علیه السلام و آنچه با ایشان ارتباط دارد روشن، آشکار و بالنده باشد؛ و تاریخ از هزار و چهارصد سال پیش تا به امروز این مطلب را ثابت کرده است.
 
ـ طاغوتان و جباران، تمام توان و امکانات خود را صرف این مطلب کردند تا یاد و نام امام حسین علیه السلام را از بین ببرند و خاموش کنند؛ اما خدای متعال بالندگی و ماندگاری را برای آن حضرت اراده و مقرر فرموده است.
 
ـ دشمنان از دیرباز تا به امروز کوشیده و می کوشند شعائر مقدس حسینی را تضعیف کنند و به این منظور به امور سلبی پرداخته اند. شما بکوشید از سلبیاتی که درباره شعائر مقدس حسینی و زیارت اربعین مطرح می شود دوری جسته و خود را مشغول آن نکنید و به امور ایجابی بپردازید.
 
ـ امثال بنی امیه و بنی عباس چهره تاریخ را سیاه کردند و در پی آن بودند که مردم را از امام حسین علیه السلام جدا کنند و آنان را از برپایی و اقامه شعائر مقدس حسینی بازدارند.
 
ـ متأسفانه امروزه شاهدیم که در عراق اهل بیت علیهم السلام و بر ضد ملت مظلوم و شکیبای عراق مصیبت زده، مشکلات فراوانی رقم زده می شود، ولی این ملت صبور پیوسته در مقام دفاع و حمایت از شعائر مقدس حسینی برآمده اند و دمی از پای نمی نشینند.
 
ـ سرکشان و طاغوتانی که با شعائر مقدس حسینی سر ستیز برافراشتند و با آن جنگیدند و یا آن را منع کردند و ستمکاران و قاتلان اقامه کنندگان شعائر، امروز کجایند؟ (شما می بینید که اثری از آنان باقی نمانده است) اما در مقابل، امام حسین علیه السلام جهانی شدند و نام مقدّسشان در سراسر جهان طنین انداز و بر سر زبان هاست و هرگز دستخوش فراموشی نمی شود.
 
ـ ای حسینیان در سراسر جهان!
مبادا امور سلبی، شما را از مسائل ایجابی باز دارد؛ و همه بدانند که اهل بیت علیهم السلام ملاک و معیار امور ایجابی هستند. بکوشید در صف و شمار کسانی باشید که نیرو و توانمندی خود را برای تقویت شعائر مقدس حسینی و گستراندن آن صرف می کنند.