کد خبر: 6027       تاریخ انتشار: 26 مهر 1396 - 27 محرم الحرام 1439

بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت بمناسبت روز جهانی مبارزه با فقر

بمناسبت فرارسیدن سی امین سال روز جهانی مبارزه با فقر و نیازمندی، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: در روز هفدهم ماه اکتبر 2017 میلادی جامعه ی جهانی روز مبارزه با فقر را گرامی می دارد؛ روزی که سازمان ملل متحد آن را اعلام کرد، ولی هیچ دستاورد قابل توجهی در زمینه ی فقرزدایی نداشته، بلکه این پدیده فزونی گرفته و طبقه های وسیعی را در شماری از کشورهای جهان فرا گرفته است. به دیگر بیان، عواملی منفی اوضاع معیشتی مردم را به صورت وحشتناک و سخت درآورده است و در نتیجه پدیده ی مهاجرت را به دنبال داشته و مشکل افزایش جنایت، فساد مالی و فساد اداری در نهادها و ادارات دولتی، به ویژه در کشورهای توسعه یافته چهره نموده است.

جنگ های برآمده از چالش ها و منازعات بین المللی و منطقه ای، بی توجهی آشکار از سوی قدرت های جهانی که بر اوضاع مردم چیره شده و دیگر سازکارهایی که حقوق بشر را رعایت نمی کنند، تماماً دست به دست هم داده و اثری کاملاً منفی بر شرایط انسانی و سطح معیشتی بخش اعظم جامعه ی بشری داشته است. متأسفانه در این زمینه نیز هیچ نشانه ای از کوشش جدی برای کنترل و مهار کردن اوضاع جاری به چشم نمی خورد.

از این رو سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» بمناسبت روز جهانی مبارزه با فقر، رهبران، سران، فعالان حقوق بشری و دیگر سازمان های انسانی را مورد خطاب قرار داده و از آنان می خواهد وضعیت مخاطره آمیزی که زندگی و معیشت انسانی را دستخوش نابسامانی کرده است، مورد توجه قرار دهند و بدین منظور برنامه هایی را پیاده و اجرایی کنند که امیرمؤمنان علی بن ابی طالب علیه السلام در دوره ی حکومت مبارک خود پیاده و حاکم نمودند، به مرحله ی عمل و اجرا درآورد؛ همان شیوه و روشی که آن حضرت با اجرای آن توانستند در مدت کمتر از پنج سال فقر را از جامعه ی تحت حکومت خود ریشه کن کنند، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن