کد خبر: 6906       تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1397 - 29 شعبان 1439

حلول ماه مبارک رمضان مبارک باد


 بسم الله الرحمن الرحیم

«أیّها النّاسُ قد أقبَلَ إلَیکُم شَهرُ الله بالبَرَکَة وَالرّحمَةِ وَالغُفران»

به اطلاع عموم برادران و خواهران مؤمن و متدیّن می رساند که حلول ماه مبارک رمضان نزد مرجع عالیقدر شیعیان جهان حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی، به اثبات رسید و معظم له روز پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 هجری شمسی را روز اوّل ماه مبارک رمضان اعلام نمودند.

مرجع عالیقدر ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، مسلمانان جهان را به تقوا و خودسازی و ورع در این ماه دعوت نمودند.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی در اهمیت ماه مبارک رمضان فرمودند: خدای تبارک و تعالی در این ماه مبارک شما را برای میهمانی خویش دعوت کرده است که در این میهمانی خود خدای متعال میزبان و شما هم میهمان او هستید و بالاتر از آن اینکه خدای تبارک و تعالی شما را در این ماهِ میهمانی، مورد کرامت و احترام خودش قرار داده است. ماه مبارک رمضان فصل خودسازی و پرورش نفس است که تقوا در رأس این امور قرار دارد. لذا بر مردان و زنان با ایمان است که در راه خودسازی همه جانبه بکوشند و دیگران را بدان تشویق و ترغیب کنند.

دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی نیز حلول ماه مبارک رمضان را به تمامی مؤمنان و مسلمانان جهان تبریک عرض می نماید و از تمامی مؤمنان و میهمانان ماه مبارک رمضان می خواهد که برای ظهور یکتا منجی عالم بشریت حضرت بقیت الله الأعظم مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف و نجات و پیروزی شیعیان مظلوم جهان، خصوصاً در عراق دعا کنند.