کد خبر: 7062       تاریخ انتشار: 24 خرداد 1397 - 29 ماه رمضان 1439

فعالیت های مرکز ارادتمندان مرجعیت در شهر بغداد

مرکز ارادتمندان مرجعیت در شنبه گذشته پنجمین گردهمایی بزرگ جوانان را در مقر خود در شهر بغداد برگزار کرد. طی این گردهمایی به موضوع فداکاری های مدافعان میهن و عتبات مقدس کشور عراق پرداخته شد و از مقام شهدا، جانبازان و رزمندگان در مقابل گروه های تکفیری تجلیل به عمل آمد.

در بخشی از این برنامه علی السرای، مدیر مرکز ارادتمندان مرجعیت ضمن سخنرانی در جمع حاضران به بیان موضع گیری های درخشان گروه های رزمنده و تجلیل از آنان پرداخت و سپس فیلم مستندی از مبارزه رزمندگان غیور حشد الشعبی و نیروهای امنیتی با گروه های تکفیری به نمایش گذاشته شد.

در بخش پایانی این گردهمایی نیز دکتر جاسم عبد علی فزاع، مشاور دادگاه بین المللی حل اختلاف در شمال افریقا در موضوع «نقد جنگ های بشری در پرتو گفتگوی تمدن ها» در جمع حاضران سخنرانی کرد.

در فعالیتی دیگر این مرکز در عمل به فرمایشات مرجع عالیقدر مبنی بر رسیدگی به امور معیشتی خانواده های نیازمند دور جدید کمک های انسانی خود را در میان خانواده های شهدا و نیازمند شهر بغداد توزیع کرد. به گفته مدیر مرکز ارادتمندان مرجعیت این کمک ها شامل سبد مواد غذایی می شد که طی برنامه ای به دست خانواده های نیازمند رسید.

علی البدیری، یکی از اعضای مرکز مذکور نیز در خصوص فعالیت های این مجموعه گفت: تمام فعالیت های این مجموعه به فضل و کرم خدای متعال و اهل بیت علیهم السلام و در عمل به توصیه های آیت الله العظمی شیرازی دام ظله صورت می گیرد.

وی افزود: برنامه های خیریه و انسانی این مرکز در طول سال و در مناسبت های مختلف به اجرا در می آید و فعالیت های رمضانی نیز تا پایان این ماه مبارک ادامه خواهد داشت.