کد خبر: 7961       تاریخ انتشار: 15 آذر 1397 - 28 ربيع الاول 1440

حضرت آیت الله العظمی شیرازی:
در راه ایجاد و ارتباط میان جوانان و اهل بیت علیهم السلام کوشا باشید

در شامگاه روز سه شنبه 26 ربیع الأولی 1440ق (1397/9/13) جمعی از معتمدان و بزرگان شهر مقدس کربلا با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در شهر مقدس قم دیدار کردند و مورد استقبال معظم له قرار گرفتند.

مرجع عالیقدر در این دیدار ضمن بیاناتی فرمودند: در مناسبت های اربعین مقدس حسینی، نیمه شعبان، عید قربان، شب های قدر، شب های جمعه و در مناسبت های دیگر ده ها میلیون زائر وارد شهر کربلای معلی می شوند. یک سال یا دو سال قبل یک گزارش رسمی تهیه شده از سوی نهادهای عراقی خواندم که در آن سال یکصد و چند میلیون زائر وارد کربلای معلی شدند.

این زائران در سفر خود به کربلای معلی با جوانان فعال در بازار، کارمند، راننده و فعال در عرصه حمل و نقل و جز آنان برخورد می کنند. لذا هرچه جوانان بیشتر و بهتر با فرهنگ اهل بیت علیهم السلام پرورش یابند، این فرهنگ توسط آنان به زائران کربلای معلی و از طریق این زائران به جهان منعکس خواهد شد.

معظم له خطاب به میهمانان خود تأکید کردند: به جوانان، به ویژه جوانان دانشگاهی، محصل، کاسب، کارمند و سایر اقشار توجه کنید و به این قشر اهمیت دهید. به عنوان مثال بکوشید میان جوانانی که در مجالس حسینی، حسینیه ها و موکب ها حضور نمی یابند با اهل بیت علیهم السلام پیوند داده، آن ها را در ایجاد این ارتباط تشویق و ترغیب کنید؛ بی تفاوت که از بستگان و نزدیکان و همسایگان و جز آنان باشند. توفیق روزافزون شما را از خدای سبحان مسألت دارم.