کد خبر: 8149       تاریخ انتشار: 1 بهمن 1397 - 14 جمادي الاول 1440

دیدار فعالان مذهبی از شهر هویزه خوزستان با حضرت آیت الله العظمی شیرازی

در روز جمعه 11 جمادی الأولی 1440ق (1397/10/28) جمعی از شهروندان شهر هویزه استان خوزستان به همراه یکی از مبلغان مشهور و تنی چند از هیئت مدیره و فعالان در مسجد امام رضا علیه السلام واقع در شهر هویزه با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در شهر مقدس قم دیدار کردند و مورد استقبال معظم له قرار گرفتند.

آن گاه یکی از میهمانان گزارشی کوتاه از فعالیت های مسجد امام رضا علیه السلام و فعالیت های گوناگون مذهبی و فرهنگی در شهر هویزه و روستاها و نواحی شهر به مرجع عالیقدر تقدیم کرد و گفت: از اینکه اجازه دادید ما فعالان در مسجد امام رضا علیه السلام واقع در هویزه محضر مبارکتان شرفیاب شویم سپاسگزاریم. دوست داریم پیش از اینکه به رهنمودهای حضرتعالی گوش فرا دهیم یادی از مرحوم مغفور آیت الله سید محمد رضا شیرازی قدس سره کنیم؛ هموکه از چشمه معارف و سخنان گرانسنگش سیراب می شدیم، در این روز روحش را با نثار سوره مبارکه حمد شاد کنیم.

ما اینک در اینجا حضور داریم تا ضمن زیارت شما از رهنمودهای راهگشای شما بهره ببریم.

سپس یکی دیگر از میهمانان، اشعاری در مدح رسول الله صلی الله علیه وآله، امیرمؤمنان علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و همچنین خادمان شعائر مقدس آن بانوی بزرگوار خواند.

آن گاه مرجع عالیقدر در مقام دعا فرمودند: قبولی اعمال و برآورده شدن حاجات همگی تان را از خدای متعال خواستارم و اینکه کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در امور و حاجت های دنیا و آخرت ما و شما شفیع ما باشد و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ما را مشمول نظر عنایت و رحمت خود قرار دهند.

سپس فرمودند: رسول خدا صلی الله علیه وآله موعظه ها و نصایح فراوانی داشتند و موعظه و نصیحتی را چند بار تکرار نمی کردند، اما در میان مواعظ خود موعظه ای دارند که آن را سه بار تکرار کردند که شاید این تکرار به دلیل اهمیت آن بوده است.

این موعظه از این قرار است که ایشان یک مطلب را سه بار تکرار کردند و فرمودند: «لا تغضب، لا تغضب، لا تغضب؛ خشم مگیر، خشم مگیر، خشم مگیر».

کسی که این نصیحت را به گوش گیرد و بدان عمل کند، کلید تمام سعادت ها و خوشبختی ها را به دست آورده است. شما عزیزان زیارت خود از کریمه اهل بیت علیهم السلام را با تصمیم به عمل به این سفارش رسول خدا صلی الله علیه وآله کامل و دیگران را به عمل به آن تشویق کنید.

معظم له در این معنا فرمودند: انسان باید در خانه، خیابان، محل کار، محل تحصیل، در حوزه، در برخورد با خویشاوندان، همسایگان و سایر مردم رفتاری پیراسته و دور از خشم داشته باشد. حال اگر انسان تصمیم بر این کار بگیرد، موفقیتی به دست می آورد، اما اگر در این زمینه عزم و اراده ای نداشته باشد، نه تنها بهره ای نمی برد، خدای ناکرده ممکن است در روز قیامت توماری داشته باشد که در آن هزاران و هزاران خشم ثبت شده باشد که در دنیا از او سر زده است و در آنجا نتواند پاسخ بدهد.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی دام ظله خطاب به میهمانان فرمودند: بکوشید که در دوری و پرهیز از خشم عزم خود را جزم کنید و در این روز جمعه مصمم شوید که به این سفارش رسول خدا صلی الله علیه وآله عمل کرده، زیارت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را با عمل به وصیت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله کامل کنید. از خدای سبحان برای خود و شما طلب توفیق می نمایم.