کد خبر: 8261       تاریخ انتشار: 23 بهمن 1397 - 7 جمادي الثاني 1440

حضرت آیت الله العظمی شیرازی در دیدار جمعی از کربلایی های اصفهان:
هرکس برای اهل بیت علیهم السلام کار کند و خستگی و آزار بیشتری را تحمل نماید در آخرت برخوردارتر خواهد بود

در روز پنجشنبه اول ماه جمادی الثانی 1440ق (1397/11/18) جمعی از کربلایی های ساکن استان اصفهان با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در شهر مقدس قم دیدار کردند.

معظم له در جمع میهمانان بیاناتی ایراد داشتند و فرمودند: در دنیا بازارهای گوناگون و عرصه های داد و ستد متعددی وجود دارد و اگر انسان نتواند در یک بازار و عرصه موفق شود بازار و میدانی دیگر وجود دارد که در آن به موفقیت برسد، ولی در آخرت فقط یک بازار سود ده وجود دارد و آن بازار اهل بیت علیهم السلام است که انسان می تواند در دنیا سرمایه این بازار را برای خود فراهم کند.

ایشان توضیح دادند و افزودند: انسان اگر در این دنیا با اهل بیت علیهم السلام باشد و در این راه بکوشد، خستگی های این راه را بر خود هموار کند، همه توان و کوشش خود را به کار گیرد، آبروی خود را در این مسیر هزینه و پیشکش کند، صبوری بورزد و آزارها را تحمل نموده، استقامت نماید، چنین کسی حتماً در بازار اهل بیت علیهم السلام در روز قیامت برخوردار خواهد بود و اگر ـ خدای ناکرده ـ در این بازار چیزی به دست نیاورد هیچ چیزی نخواهد داشت.

ایشان تأکید کردند: تا زمانی که انسان در دنیا زندگی می کند باید با تمام توان در راه اهل بیت علیهم السلام تلاش کند، بدین معنا که با زبان، رفتار، تشویق دیگران، با دارایی خود و جمع آوری کمک های مالی برای برگزاری مجالس اهل بیت علیهم السلام و احیای شعائر مقدس آنان بکوشد و مناسبات شادی و سوگواری خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام را بزرگ و گرامی دارد. جمع آوری کمک ها برای عرصه های دینی و اجتماعی نیز همین جایگاه و ارزش و پاداش را دارد.

مرجع عالیقدر در ادامه فرمودند: اهتمام ورزیدن به نسل جوان در شمارِ مهم ترین امور در راه اهل بیت علیهم السلام است. بنابراین باید نسبت به جوانانِ خانواده، خویشاوندان، همسایگان، همکاران، دوستان و جز آنان اهتمام بورزید و به آنها توجه کنید. روشن باشد که امواج فساد فکری، اعتقادی و اخلاقی جوانان را هدف شوم خود قرار داده است. از این رو به جوانان اهمیت داده، توجه کنید، مبادا که تباه شده و به بیراهه و گمراهی کشیده شوند و از طریق مرتبط کردن آنان با شعائر مقدس حسینی، شعائر مقدس فاطمی، شعائر رسول خدا صلی الله علیه وآله و شعائر حضرات امامان معصوم علیهم السلام میان آنان و اهل بیت علیهم السلام را پیوند دهید.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی در توضیح مطلب فرمودند: هرکس در راه اهل بیت علیهم السلام بیشتر تحمل سختی کند، فراوان تر بکوشد، بیشتر در معرض آزار و اذیت قرار گیرد و در این راه صبورتر باشد و بیشتر استقامت نماید در آخرت در شمار کسانی خواهد بود که به جهت اعمالشان مردم بر آنان غبطه و حسرت خواهند خورد. لذا تصمیم بگیرید در قیامت از کسانی باشید که به جهت اعمالشان مردم محشر به آنان غبطه می خورند.

مرجع عالیقدر در پایان سخنان خود فرمودند: این اعمال نیک در پرونده شما ثبت می شود و در روز قیامت سرمایه شما خواهد بود. از خدای بزرگ مسألت دارم که شما را در راه خدمت به اهل بیت علیهم السلام توفیق روزافزون عنایت فرماید.