کد خبر: 8665       تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1398 - 18 شعبان 1440

سازمان جهانی نفی خشونت:
عملیات تروریستی بر ضد مردم بی دفاع سریلانکا را به شدت محکوم می کنیم

در پی عملیات تروریستی بر ضد مردم بی دفاع سریلانکا، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) طی بیانیه ای آن را به شدت محکوم کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
إنا لله وإنا إلیه راجعون
 
سازمان جهانی نفی خشونت خبر دردناک و جانسوزی را دریافت کرده است که بر اساس آن عده ای از جمله زنان و کودکان که آمار اولیه آنان به 160 تن می رسد، طی سلسله عملیات های تروریستیِ همزمان در چندین کلیسا و هتل در شهر کلمبو، پایتخت و چند شهر دیگر سریلانکا در حین برگزاری مراسم دینی جشن عید پاک به خاک و خون کشیده شده اند.

این سازمان این عملیات تروریستی بر ضد مردم بی دفاع که ده ها انسان را به خاک و خون کشیده است به شدت محکوم می کند و با بازماندگان قربانیان و ملت مصیبت زده و داغدار سریلانکا همدردی و همدلی می نماید.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» تأکید می کند که عاملان این جنایت با انسانیت و ارزش های دینی بیگانه هستند و از مسئولان رسمی کشور سریلانکا می خواهیم که در اسرع وقت خون آشامان و سفاکانی را که مرتکب این جنایت خونین شده اند، شناسایی کرده، آنان را به کیفر و مجازات عادلانه و بایسته برسانند. از دیگر سو از جامعه جهانی خواسته می شود که از گسترش اندیشه خشونت و تروریسم سخت و قاطع جلوگیری و با آن برخورد کنند.

در پایان این بیانیه آمده است: از خدای عزوجل برای بازماندگان قربانیان این حادثه صبر فراوان و برای مجروحان شفای کامل و عاجل مسئلت داریم.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن