کد خبر: 8694       تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1398 - 25 شعبان 1440

دیدار آیت الله سید احمد اشکوری با آیت الله العظمی شیرازی

 
در روز یکشنبه 22 ماه شعبان المعظم 1440ق (1398/2/8) آیت الله سید احمد اشکوری، از علمای شهر مقدس قم در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی با ایشان دیدار کرد و مورد استقبال معظم له قرار گرفت.

در آغاز این دیدار مرجع عالیقدر با میهمان ارجمند و گرانقدر خود که برخی از خویشاوندانش فوت شده بودند ابراز همدردی کردند و سوره فاتحه تلاوت و دعا و رحمت الهی نثار روح آنان شد، آن گاه از حال ایشان و برادرانشان جویا شد و ایشان شکرگزاری کرد.

مرجع عالیقدر به میهمان خود فرمودند: در روایت شریف آمده است که امام صادق علیه السلام به مردی فرمودند: «انظر إلی من هو دونک؛ به فرودست تر از خود بنگر».

انسان در مورد اعمال خود باید به بالاتر از خویش بنگرد و در امور مالی فرودستان را در نظر بگیرد. اگر انسان به این مرحله برسد، حتماً خدای متعال را بسیار شکر می کند؛ چراکه هماره نعمت های حضرتش را در نظر می گیرد و کمتر گرفتار کفران نعمت و ناسپاسی می شود.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی در ادامه فرمودند: انسان برای خوردن، پوشیدن، تفریح و تن آسایی به دنیا نیامده است، بلکه به دنیا آمده است تا خدای متعال چگونگی عملکرد او را بیازماید، چنان که می فرماید: «لِنَنْظُرَ کَیْفَ تَعْمَلُونَ؛ تا بنگریم چگونه رفتار می ‌کنید» (یونس/14).