کد خبر: 9827       تاریخ انتشار: 16 آبان 1398 - 9 ربيع الاول 1441

آیت الله العظمی شیرازی در دیدار میهمانانی از شهر سلیمانیه کردستان عراق:
شرایط و وضعیت عراق بسیار تأسف بار است، خدای سبحان امور ملت و کشور عراق را اصلاح فرماید

در روز یکشنبه پنجم ماه ربیع الأول 1441ق (1398/8/12) جمعی از شیعیان و پیروان اهل بیت علیهم السلام از شهر سلیمانیه کردستان عراق از جمله حجت الاسلام خاقانی، امام جماعت مسجد و حسینیه الحکیمِ شهر سلیمانیه، سرتیپ ابو حیدر و هشام المندلاوی، مداح و مرثیه سرای اهل بیت علیهم السلام با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در شهر مقدس قم دیدار کردند و مورد استقبال معظم له قرار گرفتند.

آن گاه آقای مندلاوی دیدار کنندگان را به مرجع عالیقدر معرفی کرد و گزارشی از فعالیت های آنان را به ایشان ارائه نمود و از اوضاع و وقایعی که در عراق خونین پیکر رخ می دهد، به ویژه اعتراض های مردمی و دیگر مسائل جاری سخن گفت.

سپس معظم له ضمن بیاناتی فرمودند: همسنگ عزم و اراده، یاری الهی می رسد. به این معنا که عزم و اراده از سوی بنده و مدد و یاری از سوی خدای متعال است. این تبادل میان خدا و بندگان است و هریک به مسئولیت خود عمل می کنند. در مورد عراق و شرایط آن وضعیت سخت اسفبار است. از خدای متعال مسئلت دارم که امور عراق را سامان دهد و ـ ان شاء الله ـ فرجام نیکو برای پرهیزگاران و تقواپیشگان خواهد بود و ملت و کشور عراق عاقبت و فرجامی نیکو خواهند داشت.

در پایان این دیدار مداح و مرثیه سرای اهل بیت علیهم السلام، هشام المندلاوی اشعاری جانسوز در سوگ حضرت سیدالشهدا علیه السلام و مصیبت های حضرت زینب کبری سلام الله علیها به دو زبان عربی و کردیِ منداول در شمال عراق خواند.