بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  دوشنبه 18 فروردین 1399
بروز شده: 18 فروردین 1399
 
  کد خبر: 10310       تاریخ انتشار: 30 بهمن 1398 - 24 جمادي الثاني 1441

 

 

جوانان شهر بغداد میهمان سمینار مرکز اندیشه اسلامی اهل بیت علیهم السلام با موضوع «جوانان و خطر افکار منحرف»


جمعی از جوانان شهر بغداد میهمان سمینار فکری مرکز اندیشه اسلامی اهل بیت علیهم السلام، از مراکز مرتبط با مرجعیت در این شهر بودند.

این سمینار با در نظرداشت وسیع‌ترشدن دامنه تهاجم فرهنگی دشمنان در میان جوانان عراقی و تحت عنوان «جوانان و خطر افکار منحرف» برگزار شد.

علی السرای، مدیر مرکز اندیشه اسلامی اهل بیت علیهم السلام طی سخنانی در جمع جوانان بغدادی به این مقوله پرداخت و آنان را از گرفتارشدن در دام این تهاجم ها برحذر داشت.

وی در گوشه ای از سخنانش به نقش جوانان در آینده ملت ها و اینکه آنان اهداف نیت های پلید دشمنان واقع شده اند، اشاره کرد و گفت: هرچه قشر جوان جامعه بالغ تر و تحصیل کرده تر باشد، جوامع بیش از پیش ترقی و پیشرفت می کنند و به رقیبی سرسخت برای دشمنان بدل می شوند.

السرای افزود: آنچه ما امروزه شاهد آن هستیم یک تهاجم سرسخت از طریق تزریق فرهنگ های بیگانه در جوامع ما به وسیله لباس ها، سایت های مستهجن، افکار الحادی، تشویق به انجام تابو و حرام و رعایت نکردن قوانین شرع اسلام است که ما را بر آن داشت تا زنگ خطر و هشدار را به صدا درآوریم و با محافظت از فرزندانمان به آنچه در پیرامون ما اتفاق می افتد بیشتر توجه کنیم.

مدیر مرکز اندیشه اسلامی اهل بیت علیهم السلام آشنایی با فرهنگ مکتب اهل بیت علیهم السلام، صیانت از نفس و استفاده از مراکز و شخصیت های دینی و فرهنگی را راه مقابله با تهاجم های فرهنگی دانست.

آقای السرای خاطرنشان کرد که اغلب آنچه در این سمینار ارائه شد، اندیشه ها و نظرات مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله بوده است.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG