بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 15 مرداد 1399
بروز شده: 15 مرداد 1399
 
  کد خبر: 11039       تاریخ انتشار: 15 تیر 1399 - 13 ذي القعدة 1441

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
تعطیل کردن دانشگاه استانبول ترکیه که با انگیزه و انحرافی سیاسی صورت گرفته است محکوم است


در پی تعطیل کردن دانشگاه استانبول ترکیه از سوی دولتمردان این کشور، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) با صدور بیانیه ای این اقدام را محکوم کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» تصمیم دولتمردان ترکیه به تعطیل کردن دانشگاه استانبولِ ترکیه به شدت محکوم و بر ضرورت تجدیدنظر در این تصمیم مستبدانه تأکید کرد.

در ادامه بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت آمده است: این سازمان از محتوا و چیستی اقدام دولتمردان ترکیه مطلع شده است، بدین معنا که با انگیزه و اهداف سیاسی و با هدف سلب آزادی و بستن دهان معترضان و سرکوب مخالفان، کیفر و مجازات جمعی مخالفان صورت گرفته است.

این سازمان در ادامه بیانیه خود آورده است: این اقدام ظالمانه از عدم شایستگی متولیان دولت ترکیه و نیز حاکم نبودن زبان منطق حکایت دارد، فراتر اینکه اقدامی است شکست خورده که عوارض همه جانبه آن بر تمام ارکان کشور و سیاست ترکیه اثر می گذارد.

در پایان بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» آمده است: تعطیل کردن یک کانون و مؤسسه علمی، مانند دانشگاه استانبول ترکیه ضربه دردناک و تصمیمی تجاوزگرانه و ظالمانه ای است که در کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت آثاری منفی بر ملت ترکیه خواهد گذاشت. از این رو می سزد که در این تصمیم و تصمیمات انفعالی و نسنجیده مشابه تجدیدنظر شود، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG