بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 2 آبان 1399
بروز شده: 1 آبان 1399
 
  کد خبر: 11439       تاریخ انتشار: 31 شهریور 1399 - 3 صفرالخير 1442

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
جامعه جهانی پناهندگان را از ورطه بی نوایی، سرگردانی و درماندگی برهاند


سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) با توجه به شرایط سخت و رقت بار پناهجویان خطاب به جامعه جهانی بیانیه‌ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت به اطلاعات و گزارش هایی دست یافته است که از وضعیت بد و رو به قهقرای پناهجویان مستقر در جزایر یونان حکایت دارد.

بنابراین، از جامعه بین المللی، به ویژه اتحادیه اروپا می خواهیم از بالا گرفتن شرایط نابسامان آنان جلوگیری کند و وضعیت آنان را بر اساس و طبق قوانین و مقررات سازمان بین المللی مهاجرت سامان دهد.

بر پایه اطلاعات رسیده زندگی بیش از 22000 پناهجو که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می دهند و چندین سال در جزایر یونان سرگردان و بلاتکلیف هستند سخت دردناک و به شدت بد و نامطلوب است و اخیراً یکی از اردوگاه‌هایی که در آن پناه گرفتند دچار آتش سوزی شده است.

این سازمان بر این باور است که قوانین بین المللی حقوق بشری باید راه حلی سریع برای متوقف کردن این بحران ارائه دهد که با معیارهای انسانی الزام آور مورد اتفاق جامعه جهانی سازگار باشد.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» نسبت به استمرار اوضاع نابسامان و بحرانی در این اردوگاه ها که عواقب وخیمی برای اردوگاه نشینان، به ویژه مردم بی پناه به همراه داشته باشد، هشدار می دهد. لازم به یادآوری است که شرایط این لایه جامعه چالشی رو در رو با حقیقت و ماهیت مسئولیت ها، توافقنامه ها و قوانینی است که حق پناهندگی پناهجویان را برای رسیدن به پناهگاهی امن تصویب و وضع کرده و بایسته رعایت است، والله ولی التوفیق.
  
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG