بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 1 بهمن 1399
بروز شده: 30 دی 1399
 
  کد خبر: 11822       تاریخ انتشار: 2 آذر 1399 - 6 ربيع الثاني 1442

 

 

مدیر مرکز روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی شیرازی میزبان سفیر کشور هند


سید عارف نصرالله، مدیر مرکز روابط عمومی دفتر مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله، در روز چهارشنبه 2 ربیع الثانی 1442 میزبان آقای بیرندر سینگ یاداف، سفیر جمهوری هند بود.

عارف نصرالله طی سخنانی خواستار محافظت دولت هند از جامعه مسلمانان به ویژه شیعیان و تسهیل در روند صدور و تمدید اقامت طلاب علوم دینی و کاهش هزینه های سفر به هندوستان و آزادی در انجام عبادت ها و شعائر دینی شیعیان و مشارکت هندوستان در پروژه های بازسازی و توسعه اقتصادی در عراق شد.

سفیر هند نیز در سخنانش تأکید کرد که کشورش میزبان دیرینه ای برای فرقه ها، ادیان و نژادها است و از همین طریق نیرو و قدرت خود را به دست آورده است و هند تنها در برابر یک چیز کوتاه نمی آید و آن تروریسم است.

اما درباره صحبت از تبادل علمی، فرهنگی و همکاری اقتصادی بین عراق و هند، آقای یاداف از افزایش این تبادل ها استقبال کرد و گفت که ما برای تحکیم همکاری و افزایش حجم مبادلات با دولت عراق همکاری خواهیم کرد و امیدواریم که عراق، هند را به عنوان شریک توسعه پایدار خود ببیند.

آقای بیرندر سینگ یاداف با تمجید از مواضع مرجعیت دینی در عراق، به ویژه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله گفت: تأثیر و نفوذ آشکاری در بین مردم عراق و در مراکز تصمیم گیری کشور دارید و امیدواریم برای تقویت روابط بین دو کشورتلاش کنید.

ایشان در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که مردم عراق از امنیت و آرامش پایدار برخوردار شوند و از تجربه دموکراتیک کشور دوست شان، هندوستان بهره مند گردند.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG