بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 7 آذر 1400
بروز شده: 17 آبان 1400
 
  کد خبر: 13062       تاریخ انتشار: 19 تیر 1400 - 29 ذي القعدة 1442

 

 

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی:
شیعیان از درگیر شدن به امور و مسائلی که فرجام خوشی ندارد، بپرهیزند


خدای سبحان در قرآن کریم فرموده است: «وَاتَّقُوا فِتْنَةً لَا تُصِیبَنَّ الَّذِینَ ظَلَمُوا مِنْکُمْ خَاصَّةً؛ و از فتنه‌ای بپرهیزید که تنها به ستمکاران شما نمی‌رسد» (انفال/25).

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی نسبت به بالا گرفتن خشونت در عراق شدیداً ابراز نگرانی می‌کند؛ به ویژه خشونت‌هایی که در اعتراضات و تظاهرات مطالبه گرانه در پی کم کاری و بی توجهی آشکار و روشن دولتمردان چهره نموده است. از این‌ رو نسبت به کشیده شدن به دنبال نقشه‌های ابهام آلود و مشکوک با سوء استفاده از درد و رنجی که ملت و جامعه عراق با آن رو به روست، به شدت هشدار می‌دهد.

بایسته یاد‌آوری است که پدیده اسفبار و دردناکی در صحنه عراق خودنمایی کرده و در به انحراف کشاندن اعتراضات مطالبه گرانه و حق طلبانه به سمت اعمال خشونت آمیز و هرج و مرج و تخریب حساب شده و برنامه ریزی شده نقش داشته است که همزمان، از سوی رسانه‌های مغرضِ دارای اهداف و منویات شوم به آن دامن زده شده است. طراح این وضعیت و برنامه همیشه و در هر جا کوشیده است که به مسلمانان شیعه مذهب ضربه زده و زیان برساند. از این رو شیعیان باید در جستجوی دستان و رسوا کردن کسانی باشند که در پس پرده دامن زدن به خشونت و ضربه زدن و خسارت وارد کردن به شهرهای شیعه نشین عراق قرار دارند.

بنیاد حضرت آیت الله العظمی شیرازی به جوانان مؤمن و وطن دوست عراقی یادآوری می‌کند به توطئه‌هایی که بر ضد آنان تدارک می شود و به ضرورت نفی خشونت و کشانده شدن به دنبال فتنه انگیزان توجه داشته باشند. همچنین از فرهنگ و آموزه‌های اهل بیت علیهم السلام غفلت نورزند؛ فرهنگی که بر برخورداری از مدنیت و رفتار مدنی و پرهیز از خشونت ـ جز در موارد دفاع از نفس ـ تأکید می‌کند.

این بنیاد بر آن است که در پس اصرار افراد و جریان ها بر عملیات خرابکارانه و دامن زدن به هرج و مرج و آسیب و ضرر رساندن به دارایی‌های خصوصی و عمومی که به بهانه اعتراضات حق طلبانه صورت می گیرد، دست ها و جریان‌هایی خارجی و داخلی قرار دارند که در صف معترضان نفوذ کرده و همواره می‌کوشند با هر وسیله و دستاوردی به مسلمانان ضربه بزنند. آنان برای رسیدن به اهداف شوم خود از هر وسیله و ابزاری، چون: ایجاد وحشت، ترور، تحریک و تکفیر استفاده خواهند کرد و جدیدترین ابزار آنان وارد کردن عناصر جنایتکار در اجتماعات است تا هرج و مرج آفریده و به تخریب بیشتری بپردازند.

با توجه به شرایط فعلی، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی از جامعه عراقی می‌خواهد با توجه به مخاطره آمیز و شکننده بودن شرایط و اوضاع کشور که کشور و ملت و ثبات آن را تهدید می‌کند و با هدف ضربه کاری زدن به فرزندان مکتب اهل بیت علیهم السلام صورت می گیرد، ایستادگی کنند و آنان را که می‌خواهند از آب گل‌آلودی که به وجود آورده‌اند ماهی بگیرند، خلع سلاح کنند. آنان به یاد داشته باشند که پیش از این نیز برنامه و پروژه‌های تروریستی و خصمانه دشمنان و توطئه‌گران را با ایستادگی خود خنثی کرده‌اند.

خدای متعال تمام پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام و همه ملت عراق را از نیرنگ و شر شیطان و یارانش در پناه خود مصون و محفوظ بدارد.
 
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG