بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 7 آذر 1400
بروز شده: 17 آبان 1400
 
  کد خبر: 13394       تاریخ انتشار: 11 شهریور 1400 - 24 محرم الحرام 1443

 

 

بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی قربانیان ربایش


به مناسبت روز جهانی قربانیان ربایش (افرادی که به اجبار ربوده و مخفی شده‌اند) سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه‌ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: ربایش و در مخفی‌گاه‌های اجباری نگهداشتن افراد از بزرگ‌ترین چالش‌هایی است که سازمان‌های حقوقی در سراسر جهان با آن رو به رو هستند؛ چراکه این پدیده به بخش و منطقه‌ای از جهان محدود نیست، بلکه جریان‌های رسمی و غیررسمی در این پدیده دست داشته و دخیل هستند.

برخی جریان‌ها و نظام‌ها از این ابزار خشونت به منظور اعمال اراده خود بر ضد مخالفان‌شان استفاده می کنند و مرتکب ربایش و مخفی کردن اجباری افراد به طور مستمر می‌شوند و در نتیجه مبارزه با این جرم و جنایت‌ها بسیار سخت می‌گردد و سختی کشف آن زمانی جلوه می‌نماید که تمام قرائن و ادله‌ای که جریان‌های دخیل در آن کشف و آشکار میکنند نیز پنهان و دست نایافتنی شود.

مناطق و کشورهای خاورمیانه در این معنا برجستگی ویژه‌ای دارند، زیرا رژیم‌های سیاسی و تشکیلات دولتی آن‌ها به شکل گسترده و مخاطره‌آمیزی با معترضان سیاسی و فعالان حقوق بشر و رسانه ها و مطبوعات، تعاملی ناپسند دارند که بر پایه اطلاعات و داده‌های حقوقی رایج، طی سال‌های گذشته رکورد زده‌اند.

در شماری از کشورهای خاورمیانه پدیده مجرمانه ربایش معارضان سیاسی و اصحاب رسانه بیشترین نمود را دارد که از سوی سازمان‌های تروریستی صورت می‌گیرد و انگیزه‌های سیاسی یا تکفیری یا جنایی پشت آن قرار دارد. البته باید و باید ماهیت آن برای همگان آشکار شود و درباره زیان‌دیدگان از این رفتار و اقدام، تحقیق و عاملان آن شناسایی شوند و به کیفر رساندن مجرمان بر مبنای قوانین جاری بین المللی را به دنبال داشته باشد.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» همزمان با محکوم کردن قاطعانه این جنایات ضد انسانی از سازمان‌های بین المللی و حقوقی می‌خواهد نقش نظارتی و رسانه‌ای خود را در مبارزه با این پدیده فعال کنند و در راه تحت پیگرد قرار دادن این مجرمان در هر موقعیت و مقامی که باشند بکوشند. در نهایت، سرنوشت کسانی که ربوده شده و در مخفی‌گاه‌ها قرار گرفته‌اند روشن شود و سلامت و کرامت و وضعیت انسانی آنان تأمین و حفظ شود، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG