بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 7 آذر 1400
بروز شده: 17 آبان 1400
 
  کد خبر: 13693       تاریخ انتشار: 9 مهر 1400 - 23 صفرالخير 1443









 









 

سازمان جهانی نفی خشونت:
اقدام پلیس هندوستان در نقض حقوق مسلمانان ایالت آسام را به شدت محکوم می‌کنیم


سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) طی بیانیه‌ای اقدام پلیس هندوستان در نقض حقوق مسلمانان ایالت آسام را با شدیدترین لحن محکوم کرد. در این بیانیه آمده است: اقداماتی که پلیس هندوستان نسبت به مسلمانان ایالت آسام این کشور بی‌پروا روا می‌دارد و آشکارا حقوق آنان را نقض می‌کند و پیوسته آنان را هدف قرار می‌دهد، به شدت از سوی این سازمان محکوم و نکوهش می‌شود.
بنا به گزارش‌های رسیده ده‌ها نفر از ساکنان بی‌دفاع ایالت آسام به دست پلیس این ایالت کشته یا مجروح شده‌اند که اقدام پلیس با انگیزه نژادپرستانه و بر ضد کسانی صورت گرفته است که نسبت به کوچ اجباری مسلمانان آسامی تظاهرات اعتراضی برگزار کرده بودند.
قابل توجه که هزاران نفر از مسلمانان ایالت آسام در شرایط سختی روزگار می‌گذرانند؛ چراکه خانه‌های آنان ویران شده و در بیابان روزگار می‌گذرانند.
همزمان سیاست های افراط گرایانه حکومت هندوی تحت رهبری حزب «بهاراتیا جاناتا» که از سال 2016 میلادی قدرت آسام را به دست گرفتند اوضاع را وخیم‌تر کرده است.
لازم به یادآوری است که کوچاندن اجباری با قانون «سیاست زمینی» سال 1989 میلادی این ایالت مغایرت دارد، زیرا این قانون مالکیت کسی که یک جریب زمین را برای مسکن یا هفت جریب را برای کشاورزی به مدت سه سال مورد استفاده قرار دهد، به رسمیت می‌شناسد.
گفتنی است که افراد کوچانده شده از سال 1970میلادی به دلیل سیل و رانش زمین اطراف مسیل‌ها و رودها به این منطقه پناه آوردند. این مسلمانان در دادگاه عالی دادخواهی و اعلام آمادگی کردند که برای کوچ به جایی دیگر فقط چند روز فرصت می‌خواهند، ولی حاکمیت در صبحگاه روز 25 سپتامبر(سوم مهرماه) جاری به کمک 25 سرباز و پلیس و با 14 دستگاه بولدوزر خانه‌های مسکونی، دو مسجد و یک مدرسه دینی آنان را ویران کردند. در حال حاضر این خانواده ها در بیابان و در مسیر مسیل‌های باران های موسومی استقرار یافته اند.
این حادثه در حالی ازسوی حاکمیت صورت گرفته است که ساکنان شش روستا را به همین شیوه به کوچ اجباری واداشته‌اند.
لذا سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) از تمام دولت ها و کشورهای اسلامی و نیز از سازمان‌های حقوق بشری می خواهد یکصدا و همراه، از ادامه نقض حقوق انسانی ای که در حق مسلمانان بی‌پناه و بی‌دفاع هند اعمال می‌شود جلوگیری و دیگر جنایاتی را که نسبت به سایر انسان‌ها روا داشته می‌شود افشا کنند.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG