بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 17 فروردین 1399
بروز شده: 17 فروردین 1399
 
  کد خبر: 2310       تاریخ انتشار: 17 فروردین 1388 - 10 ربيع الثاني 1430

 

 

حجت الاسلام والمسلمين سيد حسين شيرازي:
بايد پيوند خود را با اهل بيت عليهم السلام گسترش دهيمدر روزهاي آغازين سال 1388 طلاب آفريقايي ساکن شهر مقدس قم و نيز اعضاي هيئت فرهنگي مذهبي بيت العباس عليه السلام از اصفهان به طور جداگانه با آيت الله سيد حسين شيرازي ديدار نمودند.

ايشان در جمع طلاب آفريقايي ساکن شهر مقدس قم يادآور شدند. در مسير دانش اندوزي سعي و تلاش شبانه روزي اهميت بسيار دارد. با اين حال نبايد فراموش کرد که اين فقط جزئي از علم حقيقي است و علم حقيقي نوري است که خداي متعال روزي انسان کند و در دل هر که بخواهد مي افکند. بدون اين نور، سعي و تلاش نتيجه چنداني در بر ندارد؛ خداي متعال مي فرمايد: «وَمَن لَّمْ يَجْعَلِ اللَّهُ لَهُ نُورًا فَمَا لَهُ مِن نُّورٍ؛(1) کسي که خدا براي او نوري قرار نداده براي او نوري نخواهد بود.»

وي افزود: ميان علم و حکمت تفاوت وجود دارد. علما بسيارند ولي حکمت است که اهميت دارد و ملاک است. از همين روست که قرآن کريم در جاهاي متعددي يادآور مي شود که خداي متعال به پيامبران حکمت عنايت فرموده است و رسالت نبي مکرم اسلام عبارت است از تعليم کتاب و حکمت به مردم.

وي از ميان انواع سه گانه حمکت يعني اخلاق، تدبير منزل و سياست مدن، نوع سوم را حائز اهميت دانست و گفت: يک انسان ژرف انديش با غنيمت شمردن فرصت ها، به تعميق دانش خود مي پردازد تا اوضاع امت ها را دگرگون و اصلاح کند. ممکن است کسي بتواند يک نفر، ده نفر، يا صد نفر را متحول سازد و چه بسا کسي با برنامه ريزي بهتر بتواند امتي را متحول سازد و رهايي بخشد.

ايشان هم چنين در جمع اعضاي هيئت فرهنگي مذهبي بيت العباس عليه السلام از شهر اصفهان که با مرجع عالي قدر آيت الله العظمي سيد صادق شيرازي ديدار نمودند، درباره «پيوند با اهل بيت عليهم السلام» بياناتي ايراد داشت.

وي با تأکيد بر اين معنا که پيوند با اهل بيت عليهم السلام و اطاعت از آنان عين طاعت پروردگار است يادآور شد: اهل بيت عليهم السلام ابواب رسيدن به خدا هستند و خدا ما را به ورود از ابواب خانه ها فرمان داده است.

وي تأکيد کرد: شايسته است مؤمنان در همه عبادات و اعمال خود، هنگام بيدار شدن از خواب، هنگام رفتن به بستر، در آغاز هر عمل عبادي، هنگام غذا خوردن، خارج شدن از منزل و در همه لحظات از اهل بيت عليهم السلام ياد کنند و بدين ترتيب پيوند خود را با آنان افزايش دهند.


 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1. نور (24)، آيه40.
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG