بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 30 خرداد 1398
بروز شده: 30 خرداد 1398
 
  کد خبر: 3150       تاریخ انتشار: 27 بهمن 1390 - 23 ربيع الاول 1433

 

 

بيانيه بنياد جهاني shia rights watch در دفاع از شيعيان عربستان


بنياد جهاني shia rights watch که حسب الامر بزرگ مرجع شيعيان جهان حضرت آيت الله العظمي حاج سيد صادق حسيني شيرازي مدظله العالي تأسيس شده است، مسائل و قضاياي شيعيان جهان را دنبال مي کند، اين بنياد پيگير حقوق شيعيان جهان، طي بيانيه اي، به کارگيري خشونت و قدرت سر نيزه بر ضد اعتراض مسالمت آميز شهروندان و هدف گرفتن فعالان حقوق بشري در عربستان سعودي را سرکوب برنامه ريزي شده و شکست مفتضحانه ي گفتگوي سياسي خواند.

اين بنياد که مقرّ آن در واشنگتن آمريکا قرار دارد، به کارگيري خشونت از سوي نيروهاي امنيتي عربستان سعودي بر ضد جنبش مسالمت آميز مردمي و نيز اقدامات دايره ي تحقيقات امنيتي عليه فعالان حقوق بشر اين کشور، از قبيل ممنوع الخروج نمودن آنان، توهين به روزنامه نگاران اصلاح طلب و بازجويي با شيوه هاي غير انساني و غير اخلاقي آنان را دليل شکست اين رژيم در کشورداري و مردم داري دانسته است.

در بخشي از اين بيانيه آمده است: هدف قرار دادن فعالان حقوق بشري، کشور را به دامان تحجر و انحطاط مي کشاند؛ همان هايي که اصلاح مفاسد ناشي از جهل مرکّب کساني را بر عهده گرفته اند که الفباي مفاهيم اسلامي را نياموخته اند، و لذا از سفر و کار منع شده اند.

سرکوب معترضان مسالمت جو و خواهان حقوق اوليه، مساوات و لغو تبعيضي هستند که چند دهه حاکم است، به واقع قتل عام مردم و ملتي است که هيچ راه گريز و چاره اي ندارند.

در بخشي از اين بيانيه آمده است: تحت پيگرد قرار گرفتن نويسندگان، فرهيختگان و انديشمندان از سوي دستگاه هاي تحقيقاتي ـ امنيتي عربستان سعودي، گواهي است ديگر مبني بر اين که برهه ي زماني فعلي را و نيز آنچه در جهان عربي ـ اسلامي مي گذرد، درک نکرده اند.

در پايان اين بيانيه تأکيد شده است: تمام زندانيان انديشه بايد آزاد شوند و تصميمات ظالمانه اي که درباره ي فعالان حقوق بشري و روزنامه نگاران گرفته شده است، مانند محدوديت کار، ندادن مجوز، ممنوعيت سفر به خارج کشور و تحت پيگرد قرار دادن آنان لغو شود.

از ديگر سو براي ايجاد اعتماد متقابل با شهروندان، به ويژه شهروندان شيعي که طي محاکمات و تصميمات جائرانه صدماتي معنوي و مادي بر آنان وارد شده است، با صاحب نظران و معتمدان منطقه مشورت کنند.
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG