بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 30 خرداد 1398
بروز شده: 30 خرداد 1398
 
  کد خبر: 3166       تاریخ انتشار: 2 فروردین 1391 - 28 ربيع الثاني 1433

 

 

محکوم نمودن اقدامات اخير آل سعود توسط بنياد جهاني Shia Rights Watch


شبکه ي ماهواره اي العربيه که سرسپرده ي عربستان سعودي است، در گزارش هاي خود حوادث سوريه را «انقلاب سني» خواند تا از اين رهگذر عليه اقليت هاي مذهبي، به ويژه شيعيان و علوي ها تحريکاتي صورت دهد.

از اين رو بنياد جهاني دفاع از شيعيان (Shia Rights Watch) طي بيانيه اي اقدامات اين شبکه را محکوم کرده واز سازمان ها و نهادهاي ذي ربط جهاني خواسته است تا با دخالت فردي از ادامه ي کشتارهاي جاري که با هدف کشاندن سوريه و منطقه به جنگي مذهبي صورت مي گيرد جلوگيري و تحريکات مذهبي را ـ که افراطيون عربستان بر ضد شيعيان اين کشور از آن بهره برداري مي کنند ـ متوقف سازد.
 
متن پيام به شرح زير است:
بسم الله الرحمن الرحيم
بنياد جهاني دفاع از شيعيان (Shia Rights Watch) از منابعي در داخل عربستان سعودي اطلاع يافته است که حاکميت ، جنگجويان القاعده را آزاد ساخته و آنان را براي اقدام به عمليات تروريستي بر ضد شيعيان، علويان و ديگر اقليت هاي مذهبي سوريه به آن سامان گسيل داشته است.

اين منابع تأکيد کرده اند: جنگجويان القاعده که در عربستان به اقدامات تروريستي دست زده بودند و در زندان به سر مي بردند، پس از آزادي مأموريت يافته اند تا در سوريه افرادي از اهل تسنن را بکشند و علويان را عامل اين جنايات معرفي کنند.
 
با اندک تأمل روشن مي شود که اين نگاه، به خطا نيست، چراکه کشتارهاي مذهبي که از سوي عناصر القاعده صورت مي گيرد عمدتاً در شهر حمص است و اين شهر از جهت جغرافيايي با عربستان سعودي مجاورت دارد.
 
از ديگر سو بنياد جهاني (Shia Rights Watch) شاهد بوده است که کانال تلويزيوني الجزيره که در ملکيت عربستان سعودي است با انگيزه ي تحريکات مذهبي عمليات تروريستي را که در سوريه رخ مي دهد طي گزارشي به افراد مسلح ايراني و حزب الله لبنان نسبت داده است.
 
http://www.alarabiya.net/articles/2012/03/12/200138.html
 
اين شبکه و نيز پايگاه اينترنتي العربيه به طور آشکار و بي پرده قيام مردم سوريه را «انقلابي سني» مي خوانند تا بر ضد اقليت هاي مذهبي، به ويژه شيعيان، علويان و ديگر اقليت فتنه انگيزي کنند.
http://www.alarabiya.net/articles/2012/03/11/200006.html
 
از اين رو بنياد جهاني دفاع از شيعيان (Shia Rights Watch) اين اقدامات را تماماً محکوم کرده،و از حاکمان عربستان مي خواهد از اعزام جنگجويان القاعده به سوريه خودداري کنند، شبکه و پايگاه اينترنتي العربيه از تحريکات مذهبي دست بردارند و سازمان هاي ذي ربط جهاني براي جلوگيري از ادامه اين کشتارها بدون از دست دادن وقت دخالت کنند، چراکه هدف از اين کشتار کشاندن سوريه و منطقه به جنگي مذهبي است و البته افراطيون عربستان سعودي از اين تحريکات بر ضد شيعيان عربستان استفاده مي کنند.
 
بنياد جهاني دفاع از حقوق شيعيان (Shia Rights Watch)
واشنگتن
گفتني است که اين بنياد که به عنوان ديدبان حقوق شيعيان در سراسر جهان عمل مي کند به منظور دفاع از حقوق انساني، ديني و آزادي اعتقادات شيعيان عمل کرده، از طريق نمايندگاني حقوقدان به صورت دوره اي بيانيه صادر و گزارش هايي ارائه مي کند.

تماس و ارتباط با سازمان ها و مؤسسه هاي انساني و نهادهاي ديني و حقوقي جهان، ديگر برنامه ي اين بنياد است.
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG