بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 6 بهمن 1398
بروز شده: 6 بهمن 1398
 
  کد خبر: 3297       تاریخ انتشار: 26 شهریور 1391 - 28 شوال 1433

 

 

بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي:
آمريکا بايد در سياست هاي خاورميانه اش تجديدنظر کند


در پي اتفاقات رخ داده در جهان و بي حرمتي به مقدسات مسلمانان و در پي آن ترورسفير آمريکا در ليبي، بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي طي بيانيه اي به آمريکا هشدار داد تا در سياست هايش نسبت به مسائل خاورميانه تجديدنظر کند.

در اين بيانيه از سياست گذاران کاخ سفيد خواسته شده تا از تجارب تلخ و دردناکي که ملت آمريکا تجربه و با تمام وجود لمس کرده است پند گيرند، خصوصاً آنکه برخي نهادهاي موجود در واشنگتن از گروه هاي سلفي و جهادي به طور مستمر حمايت هاي مادي و معنوي مي کنند.

آيا فرزانگي و درايت حکم نمي کند که واشنگتن از حمايت گروه هاي تروريستي در خاورميانه دست بردارد؟ يا اين که پس از رخدادهاي يازدهم سپتامبر و کشته شدن سفيرش در ليبي منتظر حادثه ي سومي است تا به اشتباه خود در حمايت از گروه هاي تروريستي پي ببرد؟ وانگهي تصميم گيرندگان در واشنگتن برآنند که سازنده ي زهر، خود نيز بايد آن را چشيده و بيازمايد؟

بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي در بخشي از پيام خود به دولتمردان آمريکا تاکيد کرد: افراطي گرايي تکفيري از زمان پيدايش تا به امروز خطري بزرگ به شمار مي رود که هيچ امت و ديني را استثنا نمي کند و رخدادها ثابت کرده اند که تعامل با پيروان اين انديشه ي عقب مانده هيچ دستاورد و نتيجه اي ندارد، چراکه اين پديده هماره با رفتارهاي خونين و مرگ آفرين خود، هرچه را که با انسانيت و فرهنگ ارتباط دارد هدف قرار داده و مي دهد که از آن جمله مي توان به ويران کردن مراقد ائمه ي بقيع عليهم السلام در جزيرة العرب، کشتار در شهرها و مراکز اسلاميِ عراق و ديگر کشورها، ويران کردن مراقد و اماکن ديني و نمادهاي فرهنگي در ليبي، سوريه و غيره...، قتل عام و شکنجه و مباح شمردن خون کساني که با اعتقادات آنان همسو نباشند اشاره کرد.

شگفت انگيز اين که ايالات متحده ي آمريکا از طريق برخي نهادهاي خود همچنان به رژيم ها و رسته هاي تاريکي گراي جهان عرب که از خشونت و ترور در منطقه حمايت مالي و معنوي مي کنند حمايت کرده و پيمان همکاري دارد و اين امر به خودي خود خيانتي بزرگ در حق ملت آمريکا و ساير ملل و بي اعتنايي به خون قربانيان گروه هاي تروريست و کساني که از اين جريان ها حمايت مي کنند به شمار مي رود.

يادآوري مي شود که آمريکا نسبت به رفتارهاي خود و حمايت هاي مستقيم و غير مستقيم از دسته ها، جريان ها و رژيم هايي که امنيت و آرامش جهان عرب و جهان اسلام را متزلزل مي کنند مسئوليت قانوني دارد.
 
بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي
واشنگتن
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG