بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 6 بهمن 1398
بروز شده: 6 بهمن 1398
 
  کد خبر: 3299       تاریخ انتشار: 28 شهریور 1391 - 1 ذي القعدة 1433

 

 

بيانيه مهم بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي به سازمان ملل:
هر نوع توهين به مقدسات ديني را عملي مجرمانه و قابل پيگرد اعلام نماييد


بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي طي بيانيه اي رفتار مجرمانه ي تعرض به حريم حرمت رسول خدا صلي الله عليه وآله که در قالب يک فيلم موهن چهره نموده است را به شدت محکوم کرد و از دستان پشت پرده اي سخن بميان آورد که با اين شيوه ي جاهلانه مي خواهند از اسلام و مسلمانان انتقام بگيرند و آن را نشانه اي آشکار از انحطاط فکري ـ فرهنگي کساني دانست که از تهيه ي اين فيلم حمايت مالي کردند.

اين بنياد بين المللي يادآور شد که چنين حرمت شکني هايي پيش از اين نيز در شماري از کشورهاي غربي رخ داده است، اما دولت هاي اين کشورها به بهانه ي «آزادي بيان» براي جلوگيري از اين هنجارشکني ها ـ که تماماً با اصول حقوق بشر تناقض آشکار دارد ـ هيچ قانوني وضع نکردند و به مقابله با افراط گرايي نپرداختند.

شايان توجه است که چنين رفتاري در شمار خشونت گراييِ معنوي و رواني است که از خشونت هاي مادي متداول کمتر نيست.

از اين رو بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي با هشدار به سازمان ملل متحد از اين نهاد بين المللي خواست تا با توجه به اهميت و مخاطره آميز بودن اين مسأله، قانوني وضع کند که بر اساس آن، بي حرمتي نسبت به اعتقادات و اديان آسماني ـ اعم از مادي و معنوي ـ عملي مجرمانه و قابل پيگرد اعلام شود و چنان رفتارهاي نژادپرستانه، عملي مجرمانه و غير قانوني تلقي گردد. شايان توجه است چنين رفتارهاي گستاخانه به گسترش افراطي گري و خشونت متقابل دامن زده و موجب پيدايش دشمني ميان مسلمانان و غرب و اديان مختلف خواهد شد. روشن باشد که چنين تقابلي، فرجامي شوم و ناستودني در پي خواهد داشت.
 
بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي
واشنگتن
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG