بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 24 فروردین 1400
بروز شده: 24 فروردین 1400
 
  کد خبر: 3378       تاریخ انتشار: 4 دی 1391 - 10 صفرالخير 1434

 

 

هشدار سازمان جهاني نفي خشونت به حاکمان کشور امارات


سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) طي بيانيه اي از حاکمان امارات متحده ي عربي خواست تا افرادي را که به جهت اظهار نظر به بند کشيده شده اند را آزاد کنند، چراکه بازداشت آنان با حقوق بشر و آزادي بيان و با تمام پيمان هاي سازمان ملل متحد ـ که امارات نيز پايبندي و تعهد خود را به اجراي آن اعلام کرده است ـ مغايرت دارد.

همچنين در اين بيانيه آمده است: بازداشت هايي که از سوي حکومت در امارات و بدون ابلاغ اتهام به بازداشت شدگان صورت گرفته است، ناديده گرفتن قوانين جنايي است و در صورتي که بازداشت اين افراد ادامه يابد اتهام آدم ربايي متوجه جرياني خواهد بود که آنان را در بازداشت نگاه مي دارد. در صورت اثبات رفتار خشونت بار و اعمال شکنجه در حق بازداشت شدگان ـ که اخيراً از سوي برخي از سازمان هاي حقوقي افشا شده است ـ پيامدهاي نامطلوب بر چنين اقدام هايي مترتب خواهد بود.

در اين زمينه خبرهاي اطمينان بخشي رسيده است که بر پايه ي آن دستگاه هاي امنيتي امارات بيش از 66 تن شهروند اماراتي را طي چند ماه گذشته بازداشت کرده است که غالب آنان از فعالان حقوق بشري و فعالان فرهنگي هستند که شماري از آنان تحت شکنجه ي فيزيکي و روحي قرار گرفته اند.

سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) طي نامه هاي متعدد خود به حاکمان امارات متحده ي عربي بر اهميت و ضرورت تضمين آزادي اظهار نظر براي تمام شهروندان تأکيد کرده وخواهان آن است که از کشيده شدن به چرخه ي سرکوب و شکنجه ي شهروندان خواهان اصلاحات خودداري کنند.
 
سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) ـ واشنگتن
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG