بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 6 بهمن 1398
بروز شده: 6 بهمن 1398
 
  کد خبر: 3468       تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1392 - 28 جمادي الثاني 1434

 

 

هشدار ديدبان حقوق شيعيان به مجامع بين المللي نسبت به فعاليتهاي ضدشيعي


ديدبان حقوق شيعيان جهان (سازمان shia rights watch) طي بيانيه اي خطاب به مجامع بين المللي و حقوق بشري جهاني اظهار داشت: افزون بر هشدارهاي اين سازمان در گذشته، بر پايه ي دلايل قاطع و شهادت هاي موثق و مستند، قدرت هاي منطقه اي و بين المللي در بيش از يک کشور خاورميانه اي، به ويژه در عراق، سوريه، بحرين، پاکستان و افغانستان به نسل کشي شيعيان پرداخته اند. البته چگونگي اين جنايات بنا به طبيعت و ويژگي سياسي و امنيتي هر منطقه اي متفاوت است.

همچنين ثابت شده است که نيروهاي شرور و تندرو که زير نظر برخي دولت ها فعاليت مي کنند، از هيچ ابزار و راهکاري براي کشاندن شيعيان به جنگ و خونريزي فروگذار نمي کنند و اين واقعيت در اقدام آنان به ويران کردن ده ها زيارت گاه مقدس نزد شيعيان در چندين دهه ي گذشته تبلور يافته است.

بنابراين، کشتار گروهي، تجاوز به ناموس و نابودن کردن دارايي ها براي نيروهاي شرور و متجاوز به شيوه اي براي رسيدن به اهداف شومشان بدل گشته است، در حالي که مسلمانان شيعي در هر جا که هستند، به پيروي از مراجع معظم ديني خود، خويشتن داري و بردباري مي ورزند.

آنچه قابل توجه مي باشد، اين است که حملات اخير بر ضد شيعيان بي دفاع، به مرحله اي مخاطره آميز رسيده و برخي دولت ها و رژيم هاي حامي مالي گروه هاي تکفيري در آن ها سهيم بوده اند.

اين امر از پيامدهاي فاجعه باري در زمينه ي انساني و اجتماعي در چند کشور جهان حکايت دارد، به ويژه اين که سکوت مجامع بين الملل در قبال چنين مسائلي مزيد بر علت است.

از اين رو ديدبان حقوق شيعيان جهان از سران کشورها، سازمان هاي بين المللي، مراجع ديني و فکري، نخبگان و فعالان در عرصه ي حقوق بشر مي خواهد تا از بروز فاجعه اي ـ که فرجامي خوش نخواهد داشت ـ ممانعت کنند.

اين نگراني از آن جهت است که جنايات اعمال شده در حق شيعيان و مقدسات ايشان، سخت، وحشتناک و دهشت آور به يک رويه و رفتار ثابت بدل شده است.

فراتر اين که نيروهاي جريان هاي تاريکي پرست پيوسته به تحريک و ايجاد نفرت بر ضد شيعيان مي پردازند. 
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG