بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 29 دی 1398
بروز شده: 28 دی 1398
 
  کد خبر: 3469       تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1392 - 30 جمادي الثاني 1434

 

 

پيام بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي به دانشگاه الازهر و برخي از مراکز علمي اسلامي ديني


بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي طي بيانيه اي از ارسال چندين نامه از سوي اين بنياد به مؤسسه هاي ديني در جهان عربي و اسلامي پرده برداشت. اين بنياد در اين نامه ها خواسته است تا با اقدامي فوري، جنگ و کشتار جاري ميان گروه هاي اسلامي را متوقف سازند.

در اين بيانيه که اخيراً صادر شده، آمده است: اين بنياد با ارسال نامه هايي جداگانه خطاب به دانشگاه الازهر و دانشسراهاي ديني در مصر، عربستان سعودي، کشورهاي خليج فارس و ترکيه بر برخورد و مقابله با کساني که فتواهاي فتنه انگيز و تکفيري صادر مي کنند، تأکيد کرده است؛ فتواهايي که در جنگ افروزي ميان افراد يک دين تأثير بسزايي دارد و چهره ي اسلام را مخدوش مي کند.

همچنين در اين پيام آمده است: از شما که مسئوليتي سنگين بر عهده داريد مي خواهيم که اين قبيل فتواها را محدود و از گسترش آن جلوگيري کنيد تا از اين رهگذر همين مقدار از حرمت و کرامت اسلام و مسلمانان حفاظت و صيانت شود، چرا که اين جريان هاي يادشده مسلمانان را به جنگ با يکديگر وا مي دارد.

همچنين مي بايست از گسترش فتواهايي که به نام اسلام، به انحراف اعتقادي و مخدوش کردن چهره ي اسلام و به شکل مؤثر در فروپاشي کانون خانواده مي انجامد جلوگيري کرد، مانند فتواهايي در زمينه ي مصاحبت و دوستي، امور جنسي و مانند آن که در سوريه، به ويژه ميان کساني که خود را «مجاهد» مي خوانند، رواج و گسترش يافته است.

در اين پيام يادآوري شده است: بي ترديد شيطان بر خرد اينان چيره گشته و آن ها تحت تأثير همين چيرگي فتواهايي صادر مي کنند که هيچ پيوندي با مبدأ وحي و آنچه خدا نازل کرده است، ندارد و پاکدامني و پايبندي به دين را نابود مي کند، چنان که برخي بر پايه ي همين فتواها، خود، خواهر و يا مادر خود را در اختيار ديگران قرار مي دهند و بدين ترتيب، به نام دين و جهاد نافرماني خداي متعال صورت مي گيرد و فراتر اين که براي منافع و مصالح دنيايي يا اهداف بيگانگان جان هاي محترم گرفته مي شود.

به راستي يک انسان مسلمان چگونه مي تواند با همسر غير خود همبستر شود يا به همجنس بازي و لواط تن دهد و نام آن را «جهاد همبستر شدن» نهد تا ـ به اصطلاح جهادي ـ ديگري را خوشحال سازد. اين افراد براي فتواها و اعمال ننگين خود دليل شرعي هم دارند؟
 
بنياد جهاني آيت الله العظمي شيرازي ـ واشنگتن
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG