بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 6 بهمن 1398
بروز شده: 6 بهمن 1398
 
  کد خبر: 3494       تاریخ انتشار: 20 خرداد 1392 - 30 رجب 1434

 

 

هشدار سازمان جهاني نفي خشونت به دولت بريتانيا


سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) با صدور بيانيه اي همزمان با محکوم نمودن اقدام مجرمانه ي کشتن يک سرباز انگليسي در لندن ، مسئوليت آن را متوجه جريان هاي تندرو و مشوّق خشونت مي داند و اذعان دارد که اين حرکتي سازماندهي شده و رفتاري نژادپرستانه است. اين خشونتها شمار قابل توجهي از مسلمانان آن کشور و مسلمانان مهاجر مقيم آن سامان را هدف قرار داده است.

اين سازمان همچنين دولت بريتانيا را مسئول حمايت از مسلمانان مقيم اين کشور دانسته است، به ويژه آنکه در چند روز گذشته تعرض هاي خطرناکي بر ضد شمار قابل توجهي که بنابر گزارشهاي موثق به حدود140 تن مي رسد صورت گرفته است. افزون بر اين اقدام ها نُه مورد حمله به مساجد و تعرض هاي نژادپرستانه رخ داده است و همچنين کاريکاتورهايي بر ضد مسلمانان در سطحي گسترده در سراسر انگلستان منتشر شده است.

اين سازمان يادآوري مي کند: اقدام گروه هاي خشونت طلب و افراطي در کشتن يک سرباز انگليسي بيشترين مسئوليت را متوجه دولت انگلستان مي کند، چراکه به صورت آشکارا با گروه هاي تکفيري رفتاري تساهل آميز داشته و از تحريکات آنان به کشتن افراد و برانگيختن نفرت از سوي آنان جلوگيري نکرده است.

از اين رو سازمان جهاني نفي خشونت، دولت انگلستان را به ضرورت برخورد با اعمال خشونت آميز بر ضد مسلمانان بي گناه توجه داده و مي خواهد تا دولت، راه حل هايي ريشه اي بيابد تا مردم و کشور از مصيبت ها در امان بمانند.

اين امر در تعامل توأم با احتياط و قاطعيت با گروه هاي خشونت گرا و مشوق خشونت ممکن است، بي تفاوت که اين گروه ها نژادپرستان انگليسي باشد، يا گروه هاي خشونت طلب و تکفيري مدعي مسلماني.
 
سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG