بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 21 آذر 1398
بروز شده: 20 آذر 1398
 
  کد خبر: 3505       تاریخ انتشار: 30 خرداد 1392 - 10 شعبان 1434

 

 

هشدار سازمان جهاني ديدبان حقوق شيعيان به جلوگيري از پديده شيعه آزاري


سازمان جهاني ديدبان حقوق شيعيان طي بيانيه اي از کميته ي بين المللي ناظر بر اجراي قرارداد مبارزه با شکنجه ـ که روز جهاني خود را سپري مي کند ـ خواهان برخورد با پديده شوم شيعه آزاري در شماري از کشورهاي خاورميانه و پاره اي از کشورهاي آسيايي شد.

اين پديده و رفتارهاي سخت و غير انساني مشابه، در گستره اي بزرگ از خاورميانه رواج يافته است و در برابر ديدگان جامعه ي جهاني صورت مي پذيرد. امري که آشکار و بي پروا قرارداد مبارزه با شکنجه و دستگاه جهاني اطلاع رساني حقوق بشر را ناديده مي گيرد.

در اين بيانيه آمده است: اين موضوع تحرک و فعاليت کميته ي بين المللي را براي جلوگيري از رفتارهاي ضد انساني و کيفر کساني را که در پس آن قرار دارند و آن را با حمايت هاي مادي و معنوي خود کمک مي کنند مي طلبد و اين برخورد طبق بند دومِ ماده ي چهارم پيمان بين المللي است.

اين سازمان ضمن ارائه ي مستندات خود از اعمال شکنجه نسبت به قربانيان به کميته ي بين المللي مبارزه با شکنجه تأکيد مي کند: بيشتر حمله هاي نظامي و کيفرهاي گروهي که بر ضد مسلمانان شيعه مذهب صورت مي گيرد، برنامه ريزي شده است و در مواردي با نظارت پاره اي رژيم هاي خودکامه صورت مي پذيرد، چنانکه در بحرين و عربستان سعودي در حال رخ دادن است يا از سوي جريان هاي مذهبي نژادپرست وابسته به عربستان صورت مي گيرد.

لذا اين سازمان نسبت به بالا گرفتن اين جنايات غير انساني، به ويژه با فزوني گرفتن محدوديت هاي سياسي در منطقه و افزايش تحريک و تحقير بر ضد جوامع شيعي که جنايات مستند اخير را در پي داشته است، هشدار مي دهد.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG