بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 26 مهر 1397
بروز شده: 26 مهر 1397
 
  کد خبر: 3895       تاریخ انتشار: 5 مهر 1393 - 2 ذي الحجة 1435

 

 

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی:
عنوان دولت اسلامی برای تروریست های داعش به کار برده نشود


بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی طی بیانیه ای از تمام دولت ها، کشورها و سازمان های جهانی خواسته است که سازمان تروریستی داعش را دولت اسلامی نخوانند و خبرگزاری ها و تمام رسانه های بین المللی از به کار بردن این عنوان و نام جعلی خودداری کنند.

در این بیانیه تأکید شده است که ماهیت این سازمان تروریستی برای افکار عمومی فاش شده است و آنچه این سازمان انجام می دهد با دین اسلام حنیف و آسان گیر که مسالمت جویی، پرهیز از خشونت و احترام به دیگر ادیان و مذاهب را بدون هیچ گونه تبعیض فرا می خواند هیچ نسبت و سازگاری ندارد.

این بنیاد در بیانیه ی خود همچنین یادآوری کرده است که داعش تروریست، اسلام را برای فریب جوانان مسلمان و به بازی گرفتن ساده اندیشان و پوشش دادن به جنایات وحشتناک خود دستمایه ی خود قرار داده است؛ جنایاتی که در ابتدا حق مسلمانان و سپس نسبت به پیروان سایر ادیان در کشورهای عراق، سوریه و لبنان روا می دارد.

در ادامه ی بیانیه آمده است: تأمل سطحی در اقدامات جنایتکارانه ی این سازمان خونریز، نقش مشکوک آن را در بد نشان دادن چهره ی نورانی اسلام و کوشش برای تحریف همه جانبه ی آموزه های آن آشکار می کند، به ویژه این که رهبران آن، به طور صریح و بی پروا به ویران کردن کعبه فراخوانده و برخی از آیات قرآن کریم را تحریف و پاره ای دیگر را از آن حذف کرده اند.

این اقدام نشان می دهد که اندیشه ی سازمان یادشده به هیچ وجه با اسلام سازگاری ندارد و خود سازمان نیز با هیچ یک از مذاهب اسلامی پیوند فکری ندارد.

دامنه ی زیان هایی که این سازمان جنایتکار بر شهرها و مجامع اسلامی در عراق، سوریه، لبنان و مصر وارد کرده است، پوشالی بودن ادعای مسلمانی آنان را آشکار و دروغین بودن اظهاراتشان را برملا می کند.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وآله فرموده اند: «المسلم من سلم الناس من لسانه ویده؛ مسلمان کسی است که مردم از [گزند و آزار] زبان و دستش در امان باشند».

از این رو بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی خواندن این سازمان تروریستی و منحرف را به نام دولت اسلامی در محافل رسمی و غیر رسمی بس مخاطره آمیز می داند، به ویژه این که چنین عنوانی به رسانه ها نیز کشیده شده، از سوی رسانه به کار برده می شود.
 
بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
www.shirazionline.org
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG