بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  دوشنبه 11 فروردین 1399
بروز شده: 10 فروردین 1399
 
  کد خبر: 392       تاریخ انتشار: 27 آبان 1382 - 23 ماه رمضان 1424

 

 

ديدار دکتر جلال طالباني رئيس شوراي حکومتي انتقالي و هيئت همراه از دفتر حضرت آية الله العظمي شيرازي (دام ظله) در کربلاي معلّي


بعد از ظهر روز پنجشنبه هيجدهم ماه مبارک رمضان، دکتر جلال طالباني رئيس شوراي حکومتي انتقالي به همراه جمعي از اعضاي اين مجلس و پنج تن از وزيران از جمله وزير مسکن و بازسازي استاد بيان جبر با همراهي حجة الاسلام والمسلمين شيخ جمال وکيل دبير حزب الوفاق الاسلامي از دفتر مرجع عاليقدر تشيّع حضرت آية الله العظمي سيد صادق حسيني شيرازي (دام ظله) در کربلا و حوزه علميه اين شهر مقدس ديدار کردند.
در استقبال اين هيئت، جمعي از عالمان دين و مسئولان دفتر و مدرّسان حوزه علميه از جمله: آية الله شيخ عبد الکريم حائري، مسئول حوزه علميه و علامه شيخ ناصر اسدي مسئول روابط عمومي دفتر و حجة الاسلام والمسلمين سعد الدين حائري مدير دفتر و خطيب نامدار حسيني جناب شيخ عبد الحسن اسدي و ... حضور داشتند.
در اين ديدار دوستانه برخي از مسائل ضروري براي رشد که از آن جمله: بازسازي و نوسازي شهر مقدس کربلاست که در دوران حاکميت نظام مستبد و پوشالين بعث دچار انواع   محروميت ها و بي توجهي قرار گرفته بود.
استاد جلال طالباني در اين ديدار وعده داد برخي مسائل و چشم اندازهايي که در اين شهر ديده است را به اعضاي شورا منتقل کند تا فرمان بازسازي اين شهر پر قدمت صادر شود.
وي گفت: بر ماست که عراق نويني که بر پايه برادري ميان تمامي ديانت ها و گروه ها استوار است را بنيان گذاري کنيم.
وي در ادامه درباره سفر خود به ژاپن گفت و اعلام کرد که از آنان خواسته است که طرح هاي بازسازي شهرهاي مقدس و زيارتي به ويژه کربلا و نجف را آغاز کنند.
همچنين دفتر حضرت آية الله العظمي شيرازي از تلاش هاي مبارک شورا در امر بازسازي اين شهر زخم خورده سپاسگزاري کرد و از ديدار دکتر جلال طالباني و هيئت همراه تقدير و تکريم کرد.
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG