بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 30 خرداد 1398
بروز شده: 30 خرداد 1398
 
  کد خبر: 4002       تاریخ انتشار: 8 بهمن 1393 - 7 ربيع الثاني 1436

 

 

پیام مهم بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی به پادشاه جدید عربستان


بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی در پیامی از سلمان بن عبدالعزیز پادشاه جدید عربستان سعودی خواسته است تا عدالت و برابری را در عربستان حاکم گرداند.

در این پیام آمده است: بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی، ابراز امیدواری می کند که پادشاه جدید سیاستی خردمندانه در پیش گیرد که برابری و عدالت اجتماعی را میان افراد ملت تضمین و تأمین کند و در تعامل با مسائل و حقوق انسانی جامعه، بر پایه ی عدالت از ابزارها و راهکارهای مدنی بهره گیرد.

این بنیاد همچنین از پادشاه عربستان درخواست نمود کشور را بر پایه ی حکمت، نرمی، تأمین حقوق عمومی و خصوصی و دادگری نسبت به کسانی که در دوره ی گذشته مورد ستم و استضعاف قرار گرفته اند اداره کند و این امر از رهگذر تأمین آزادی ها، به ویژه حق آزادی بیان و فعالیت های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ممکن است.

افزون بر این باید با گروه های تکفیری که نفرت، خشونت و جنگ میان مسلمانان را ترویج و تشویق می کنند برخورد نماید.

این بنیاد، قرار گرفتن تصمیمات پیشگیرانه و اصلاحیِ تضمین کننده ثبات و صلح اجتماعی را در داخل و خارج کشور و دفع خطر و زیان و هر چه که ملت را تهدید می کند از سوی پادشاه را ضروری می داند.

در پایان این پیام آمده است: بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی از پادشاه سعودی می خواهد که حکومت خود را با صدور عفو عمومی و آزاد کردن بازداشت شده های ابراز بیان و زندانیان سیاسی آغاز کند و قوانینی را تصویب کند که بر اساس آن حاشیه ای دمکراتیک پدید آورد به گونه ای که با تحولات بین المللی و حقوق جاری در جامعه ی جهانی متمدن همپا و همسو باشد.
 
بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
www.shirazionline.org 
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG