بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 12 تیر 1399
بروز شده: 11 تیر 1399
 
  کد خبر: 4083       تاریخ انتشار: 11 خرداد 1394 - 13 شعبان 1436

 

 

مرکز جهانی آدم:
رژیم عربستان مسئول عملیات انتحاری بر ضد شیعیانِ قدیح در قطیف است


در پی عملیات انتحاری تروریستی گروه های تکفیری بر ضد نمازگزاران در مسجد امام علی علیه السلام واقع در شهر قدیحِ استان قطیف، مرکز جهانی آدم با صدور بیانیه ای این فاجعه اسفناک را به شدت محکوم کرد.

این مرکز در بیانیه ی خود آورده است: این عملیات تروریستی کورکورانه که بر ضد جمعی نمازگزار بی دفاع در سایه ی امواج تحریک و نفرت آفرینی اِعمال شده از سوی مؤسسه های دینی و رسانه ایِ نزدیک به حاکمیت عربستان، امری دور از انتظار نبود. نهادهای امنیتی در عربستان سعودی خود تشویق کننده ی گروه های افراطی بوده و راه را پیش روی آنان بازگذاشته است تا چنین جنایات را به وجود آورند.

نیروهای امنیتی رژیم سعودی پیش از این نیز بارها اقدام هایی ضد حقوق بشری بر ضد شیعیان روا داشته و آزادی های مذهبی و مدنی آنان را از ایشان سلب کرده است. پس از حمله ی نظامی بی رحمانه ی عربستان سعودی به یمن، این رفتار شدت گرفت و نشان داد که جنگ مذهبی در کار است.

مرکز جهانی آدم در این بیانیه با اشاره به فعالیت های تحریک آمیز شخصیت های دینی که به طور مستقیم به رأس قدرت در عربستان مرتبط هستند، ابراز داشت: حاکمان سعودی هیچ محدودیتی برای تحریکات نهادها و شخصیت های دینی عربستان قائل نیستند، همانطور که خطیب مسجد الحرام آزادانه اظهار داشته است جنگ عربستان سعودی بر ضد یمن، جنگ سنی ـ شیعی در تمام منطقه است.

این مرکز در بیانیه ی خود از رژیم عربستان خواسته است تا از جان شیعیان منطقه ی الشرقیه حفاظت کند و نیروهای امنیتی مسئول حفاظت از جان و دارایی شهروندان باشند و از تعرض به آنان و مراسم و شعائر مذهبی شان جلوگیری کنند.

این مرکز همچنین ابراز نگرانی کرده است که مبادا این جنایت دگربار تکرار شود، چراکه در ماه محرم حمله ای مشابه آنچه در مسجد امام علی علیه السلام رخ داد، بر ضد حسینیه ی الدالوه در منطقه ی الاحساء به وقوع پیوست و شماری از شرکت کنندگان در مراسم مذهبی ـ حسینی به شهادت رسیدند، اما رژیم سعودی برای جلوگیری از اقدام افراد تروریست یا گروه ها و مؤسسه های دینی و رسانه ای افراطی هیچ اقدامی نکرده و مهاجمان برنامه ریزان و محرکان عملیات تروریستی را بازخواست نکرد.

در پایان این بیانیه آمده است: سازمان های بومی و جهانی حقوق بشری در گزارش های خود آورده اند که تاریخ رژیم سعودی از سرکوب و خفقان و سلب آزادی ها در سراسر کشور به ویژه در منطقه ی الشرقیه که اکثریت ساکنان آن جا شیعیان هستند، آکنده است.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG