بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 21 آذر 1398
بروز شده: 21 آذر 1398
 
  کد خبر: 4481       تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395 - 25 رجب 1437

 

 

فراخوان بنیاد آیت الله العظمی شیرازی برای حاکم گرداندن آزادی مطبوعات


به مناسبت فرا رسیدن روز سوم ماه می 2016 میلادی (14/2/1395) سالروز آزادی مطبوعات، جامعه ی جهانی در حالی این روز را گرامی و بزرگ خواهد داشت که شرایط جهان از خطر روزافزون برای فعالان در این عرصه ی مهم انسانی حکایت دارد. لذا بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی طی بیانیه ای از تمام تشکل های رسمی، اجتماعی و مردمی می خواهد تا راهکارهایی برای مقابله با چالش های پیش رو مطبوعات و فعالان در این زمینه بیندیشند.

در ادامه ی بیانیه ی سازمان آمده است: ناظران در سراسر جهان نیک می دانند که عرصه ی مطبوعات و رسانه در دهه ی گذشته موانع سخت و تهدیدات پر هزینه ای را شاهد بوده است، تا آن جا که قربانیان و زخمی های فراوانی از روزنامه نگاران دیده است که در جنگ و صلح به یک تعداد بوده اند؛ قربانیانی که برخی در جنگ های نظامی، عده ای در چالش ها و منازعات سیاسی یا از سوی مافیای فساد و جز آن هدف قرار گرفته و از پای درآمدند؛ جریان هایی که کوشیده اند و می کوشند حقایقی را که اصحاب رسانه و مطبوعات بر ملا و افشا کنند پنهان سازند.

در این میانه خاورمیانه از لحاظ تعداد قربانیان حقیقت یابِ مطبوعات بالاترین آمار را دارد.

فراتر این که کشورهایی نیز وجود دارند که با ابزار تطمیع، ترساندن و اختناق آزادی های رسانه ای را سرکوب و محدود می کنند.

بستن و به تعطیلی کشاندن برخی شبکه های ماهواره ای و مصادره ی روزنامه ها و تحت پیگرد قرار دادن روزنامه نگاران دیگر روی سکه است که بی هیچ پروایی از سوی جریان هایی که آزادیِ بیان را سلب و سرکوب می کنند همچنان جریان دارد. به عنوان مثال اخیراً بر اساس بهانه های سیاسیِ بی پرده بعضی شبکه های ماهواره ای از سوی همین جریان ها بسته شده است.

این رفتارها و سرکوب ها بی هیچ پروایی در انظار جهانیان، سازمان حقوق بشری و حقوق جهانی اعمال می شود و نهادهای حقوقی و حقوق بشری در این زمینه هیچ اقدامی نکرده و هیچ راه حلی برای متوقف کردن این رفتار و جلوگیری از سرکوب آزادی بیان و رسانه ها هیچ اقدامی نکرده اند. این بی تفاوتی در حالی است که سرکوبِ مطبوعات و اصحاب رسانه در واقع بسیاری از قوانین مورد تصویب سازمان ملل متحد را که با حقوق بشر و آزادیِ بیان سروکار دارد نادیده می گیرد.

از این رو بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی از جامعه ی جهانی و نهادهای گوناگون می خواهد با ایستادن در کنار فعالان رسانه ای، با اقدام های خفقان و بستن دهان ها از سوی جریان های سرکوبگر برخورد کنند و با جدیت هرچه بیشتر از فعالان در این زمینه حمایت مادی و معنوی کنند.

این سازمان روز جهانی آزادی مطبوعات را به اصحاب رسانه تبریک می گوید.
 
بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
 
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG