بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 26 مهر 1397
بروز شده: 26 مهر 1397
 
  کد خبر: 4796       تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 17 محرم الحرام 1438

 

 

پیام قدردانی بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی از فعالان و شرکت کنندگان در برگزاری مراسم عاشورا و فراخوان برای وحدت کلمه و وحدت صف شیعیان و پرهیز از تفرقه


بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی با صدور بیانیه ای از تمام دست اندرکاران برگزاری شایسته و بایسته ی مراسم عبادی عاشورا و شرکت کنندگان در آن قدردانی و تشکر کرد و به پرهیز از تفرقه و منازعه در صفوف شیعی ـ شیعی فراخواند و از مؤمنان خواست تا زیر پرچم امام حسین علیه السلام صفوف خود را متحد کنند.

این بیانیه به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
پیش از هر سخن و پیامی این بنیاد کمال قدردانی و تشکر خود را به تمام کسانی که در احیا و بزرگداشت مراسم عبادی عاشورایِ امسال شرکت و فعالیتی همه جانبه داشتند تقدیم می کند؛ مراسمی که به برکت خونِ پاک حضرت امام حسین علیه السلام ـ که در راه حمایت و صیانت از دین و کرامت انسانی و امنیت بخشیدن بدان در برابر دست های ناپاکان بر زمین ریخته شد ـ از جهت گستردگی و سازمان یافتگی و حضور انبوه عزاداران، متمایز بود.

اما متأسفانه برخی رسانه های اجتماعی، در مقابل این حضور و شکوه آفرینی، در این مدت سرگرم طرح مناقشاتی بی فایده بودند، به ویژه آن بخش از مناقشات و جدل هایی که در میان مؤمنان ایجاد فتنه می کند، حال آن که در چنین شرایطی به شدت نیازمند محکم کردنِ صفوف خود و اتحاد شیعیان هستیم.

وانگهی دشمنان و بدخواهان، دین و اعتقادات و اصول ما را هدف قرار داده اند و هماره در صدد بر باد دادنِ آن هستند که این خود چالشی است بزرگ که در پیش روی ما قرار دارد.

بنابراین، اگر به جای طرح چنین مناقشاتی، اقدامی مثبت صورت گیرد و به نشر علوم اهل بیت علیهم السلام و معرفی ارزش ها و اصول نهضت جاودان و ماندگار امام حسین علیه السلام پرداخته شود، قطعاً دستاوردی به مراتب بیشتر و بهتر در چنین مناسبتی در پی خواهد داشت. البته در مباحث خلافی عاشوراییان به مراجع تقلید خود رجوع کرده و طبق نظر آنان عمل خواهند کرد، چنان که در مسائل حلال و حرام و نیز در فروع دین طبق فتوای آنان عمل می کنند.

مدرسه ی اهل بیت علیهم السلام به ما آموخته است که به دور از هرگونه طعن و جرح و تشکیک درباره ی افراد و گرایش های آنان به نظر و رأی آنها احترام بگذاریم که باید به منظور حمایت و صیانت از وحدت و انسجام خود، این آموزه ی مدرسه ی اهل بیت علیهم السلام را به کار ببندیم و شعار «الحسین [علیه السلام] یوحدنا؛ امام حسین علیه السلام محور اتحاد» که مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی آن را سر دادند، قطعاً چنین خواسته و هدفی را تحقق می بخشد.

از این رو، پیروان اهل بیت علیهم السلام باید به نقش خرابکارانه ی ستون پنجم پی ببرند؛ همانی که منتظر طرح مناقشاتی این چنین است که منشأ فتنه هاست تا از آب گل آلودِ به وجود آمده ماهی بگیرد و اتحاد صفوف را به پراکندگی بدل کند و میدان را از اختلافات خیالی پر کند.

رفتار خردمندانه و حکیمانه آن است که از فرو افتادن در منازعات و جدال های بی ثمر خودداری شود، اگرچه انسان خود را بر حق بداند. امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام در این معنا می فرمایند: «فمن جعل المراء دیدناً لم یصبح لیله؛ هرکس جدال را روش و منش خود گرداند شب [تاریک] او [فروغ] صبح [هدایت] را نمی بیند».

از خدای متعال مسئلت داریم که همگان را به سوی خیر و صلاح دو جهان رهنمود شود و ما را زیر پرچم امام حسین علیه السلام گرد آورد که او نسبت به مؤمنان رئوف و مهربان است. 
 
13 محرم الحرام 1438ق ـ 24 مهرماه 1395ش.
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG