بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 21 آذر 1398
بروز شده: 21 آذر 1398
 
  کد خبر: 5310       تاریخ انتشار: 7 فروردین 1396 - 28 جمادي الثاني 1438

 

 

گزارش ماهانه ی سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان درباره ی هتک حرمت و نادیده گرفتن حقوق انسانی مسلمانان شیعه


سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان گزارش ماهانه ی خود را به برجسته ترین موارد هتک حرمت و رفتارهای غیر انسانی و غیر حقوق بشری که در یک ماهه ی گذشته بر ضد مسلمانان شیعه مذهب روا داشته شده، اختصاص داده است.

در این گزارش شماری از عملیات های تروریستی که از سوی گروه های تکفیری بر ضد شیعیان انجام شده و همچنین سرکوب و شکنجه ی شیعیان از سوی برخی از رژیم های استبدادی و سرکوبگر، مورد بررسی قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است: سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان این گزارش را بر اساس منابع ویژه ی خود و نیز برخی از منابع گوناگون مانند افراد و گروه های فعال در عرصه ی آزادی ها و حقوق بشر که در کشورها پراکنده اند و فعالیت دارند، تنظیم کرده و اظهارات و گواهی آنان را مورد استناد قرار داده است.

در گزارش این سازمان بیان شده است: علی رغم این که موارد دیگری از اعمال غیر حقوق بشری بر ضد شیعیان در جهان رخ داده، اما از آن جهت که ادله و قرائن مورد اعتماد و قطعی وجود ندارد از ذکر آن خودداری می کنیم.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG