بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 29 دی 1398
بروز شده: 28 دی 1398
 
  کد خبر: 5596       تاریخ انتشار: 21 خرداد 1396 - 16 ماه رمضان 1438

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت عملیات تروریستی «حرکة الشباب» در سومالی را به شدت محکوم کرد


پس از اینکه سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) از عملیات تروریستی گروهکِ خودخوانده ی "حرکة الشباب" بر ضد مردم بی دفاع و بی پناه سومالی مطلع شد، بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: این سازمان با کمال تأسف و تألم از اقدام تروریستی و خونین «حرکة الشباب؛ جنبش جوانان» اطلاع یافت.

این سازمان از جامعه ی جهانی می خواهد در کنار دولت و ملت سومالی بایستد؛ ملتی که از رفتارها و نادیده گرفتن و بی اعتنایی به حقوقش به وسیله ی این گروهک تروریستی به تنگ آمده است.

در ادامه ی بیانیه آمده است: بنابر تأکید منابع پزشکی و شاهدان میدانی بیش از هفتاد تن از نیروهای امنیتی سومالی در پی حمله ی ناگهانی حرکة الشباب به یک اردوگاه نظامیِ دولتی در اقلیم «پانت لند» در شرق سومالی کشته شدند و خسارت های فراوانی به اموال عمومی و شخصیِ مردم وارد شد.

این سازمان از جامعه ی جهانی همچنان خواسته است که در کنار ملت سومالی قرار بگیرد و به حمایت از آنان برخیزد. بر همگان روشن است که ملت سومالی طی چند دهه اخیر در آتشی که گروه ها و دسته های تکفیریِ مسلح برافروخته اند، می سوزد؛ گروه هایی که مغرورانه و بی پروا حریم مقدسات و حرمت ها را شکستند و می شکنند و هیچ اراده ی حقیقی و محکم برای جلوگیری از رفتار منحرف خونبار خود نمی بینند.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» در پایان بیانیه ی خود آورده است: سازمان جهانی نفی خشونت عملیات تروریستی حرکة الشباب به عنوان بازوی سازمان تروریستی القاعده را محکوم و حمایت خود را از ملت سومالی اعلام می دارد و تا حاکم شدن امنیت و صلح اجتماعی در آن کشور در کنار ملت سومالی خواهد ایستاد و از تمام نیروها و حکومت های منطقه ای و بین المللی می خواهد در کنار این کشور قرار گیرند و دولت سومالی را در تلاش خود برای از میان برداشتن تمام گونه های تروریسم، خشونت و افراطگری کور، یاری کنند.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG