بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 21 آذر 1398
بروز شده: 21 آذر 1398
 
  کد خبر: 5603       تاریخ انتشار: 23 خرداد 1396 - 18 ماه رمضان 1438

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
باید محیط را آرام و صلح و وحدت اسلامی را بر منازعات سیاسی حاکم کرد


در پی منازعات به وجود آمده در منطقه، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدای متعال در قرآن کریم می فرماید: «إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ؛ این است امت‌ شما که امتی یگانه است و منم پروردگار شما پس مرا بپرستید» (انبیاء/92).

سازمان جهانی نفی خشونت از به وجود آمدن بحران سیاسی بین کشور قطر و کشورهای عربی ـ اسلامی ابراز نگرانی می کند. لذا از تمام طرف های منازعه می خواهد به آرامش پایبند باشند و از دامن زدن به مواضع خصمانه بپرهیزند و اصل صلح و مسالمت و وحدت اسلامی را بر تمام چالش ها و منازعاتِ جاری حاکم کنند.

این سازمان بر آن است که بحران جاری میان کشورهای یادشده مایه ی نگرانیِ بسیار و اندوه بار است، به ویژه این که تمام کشورهای درگیر در این منازعه وابسته به اسلام و قومیت واحدِ عرب هستند و در موارد متعددی اشتراکات دارند. آنچه در حال حاضر به وجود آمده وضعیتی خطرناک است که باید در اسرع وقت این چالش و بحران برطرف شود و اجازه داده نشود رخنه ی منازعات و اختلافات گسترش یابد.

این سازمان جهانی یادآوری می کند که تمام نظام های سیاسی باید به این درک برسند که کشورهایشان را سرنوشت سترگ و امنیت اجتماعی و صلح داخلی به یکدیگر پیوند می دهد. از این رو هر بحران و نابسامانی که دامان یکی از آن ها را بگیرد، سایر کشورهای منطقه را گرفتار می کند؛ کشورهایی که از دهه های گذشته تا به حال اوضاع سختی را تجربه کرده و تجربه می کنند و دیگر تاب تحمل نابسامانی های تازه ای را ندارند.

آنچه نباید فراموش شود این است که شهروندان و مردم بی دفاع از کشاکش ها و منازعاتِ سیاسی دور نگاه داشته شوند، چراکه محاصره ی اقتصادی و ممنوعیت سفر ظلم و گناه بزرگی نسبت به شهروندان و نادیده گرفتن پیمان های حقوق بشری بین المللی است.

بنابراین، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از تمام کشورهای ذی ربط می خواهد که مصالح و منافع شهروندان را در نظر گرفته و در تصمیمات تنبیهی که اخیراً گرفته شده است تجدید نظر کنند، دامنه ی بحران را گسترده نکنند و در راه کنترل اوضاع جاری و پشت سر گذاشتن گردنه ها و موانع بکوشند تا آرامش و انسجام به تمام کشورهای اسلامی و عربی بازگردد، والله من وراء القصد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG