بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 2 اردیبهشت 1397
بروز شده: 1 اردیبهشت 1397
 
  کد خبر: 5735       تاریخ انتشار: 24 تیر 1396 - 20 شوال 1438

 

 

قطر؛ اتحاد و یا افتراق کشورهای عربی؟


سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) خواستار صلح و آرامش و اتحاد اسلامی علی رغم نزاع های سیاسی شد.

این سازمان با اعلام نارضایتی شدید خود از بحران عمیق به وجود آمده بین قطر و سایر کشورهای عربی، از تمامی گروه ها خواست تا با حفظ آرامش در زمینه افزایش صلح و اتحاد اسلامی در تمامی موارد قدم بردارند.

سازمان جهانی نفی خشونت بحران به وجود آمده بین کشورهای عربی را دلیلی بر عصبانیت و سرخوردگی منطقه ای می داند، زیرا که دو سوی منازعه کشورهای مسلمان و عربی هستند که در بسیاری از موارد با هم اشتراکات عقیدتی و فرهنگی دارند. اتفاقی که رخ داده است یک بیماری نادر و خطرناک است که می بایست به سرعت درمان شود تا از انتشار و گسترش آن جلوگیری شود.

این سازمان از تمامی دولت های سیاسی می خواهد تا از سرنوشت مشترک خود آگاه باشند؛ زیرا امنیت اجتماعی و آشتی ملی در این کشورها همچون زنجیری متصل به هم است و هرگونه بحران و مشکل در یکی از این کشورها آسیب های جدی به سایر کشورهای منطقه وارد می کند.

این سازمان همچنین بر ضرورت رعایت حقوق شهروندان، غیر نظامیان و منافع جمعی مردم تأکید کرده و اظهار داشته است: اختلالات اقتصادی و ممنوعیت سفر گناهی نابخشودنی علیه غیر نظامیان و نقض آشکار منشور حقوق بشر است.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از همه کشورهای مربوط می خواهد تا منافع و امور شهروندان خود را مورد بررسی قرار دهند و اقدامات تنبیهی اخیر را به امید پایان بخشیدن به اختلافات بازنگری کنند. همه کشورها باید سعی کنند تا خواسته یا ناخواسته بحران کنونی را تشدید نکنند و تنها با هدف صلح و آرامش میان کشورهای عربی قدم بردارند.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG