بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 30 خرداد 1398
بروز شده: 30 خرداد 1398
 
  کد خبر: 5775       تاریخ انتشار: 8 مرداد 1396 - 6 ذي القعدة 1438

 

 

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان، بی ارزش شمردن جان شهروندان سعودی توسط حاکمان آن کشور را محکوم کرد


در پی رفتارهای توأم با خشونت رژیم عربستان سعودی بر ضد شهروندان این کشور، سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) در این باره بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان، سیاست خشونت آمیز حاکمیت سعودی بر ضد فعالان شیعه ی این کشور را محکوم می کند و از جامعه ی جهانی می خواهد برای جلوگیری از این گونه اقدامات همه جانبه و گسترده که در این کشور صورت می گیرد، دخالت کنند.

این رژیم با اعلام تأیید حکم اعدام 29 تن از بازداشت شدگان از شهر قطیف با اتهامات باطل و بی اساس و بر مبنای مذهبی، دگربار پرونده ی ضد حقوق بشری خود را فعال کرد. هدف اصلی از بازداشت معترضان و صدور احکام اعدام بر ضد آنان فقط و فقط ترساندن اصلاح طلبان و معارضان و مخالفان سیاست های رژیم سعودیِ ضد اصلاحات است.

در ادامه ی بیانیه آمده است: این احکام صادر شده ی خشن بر ضد فعالان، سابقه نداشته و امروزه در قالب یورش به شهرها و روستاها و ویران کردن خانه بر سرِ ساکنان آن از یک سو و ترور افراد به انگیزه صرفاً مذهبی از سوی دیگر چهره نموده است و فراتر اینکه احکام اعدام از پیش تعیین شده است.

آنچه در این کشور اتفاق می افتد بر هیئت های بین المللی و سازمان های حقوق بشری آشکار است و در عین حال این نهادها برای ممانعت از وقوع این قبیل حرمت شکنی ها هیچ اقدامی نمی کنند و همین چشم پوشی ها و سکوت ها اِعمال شکنجه و کشتار شهروندان بی دفاع و بی پناه را بیشتر دامن می زند و دست حاکمان را باز می گذارد.

از این رو سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان از جامعه ی جهانی و نظام های دموکراتیکِ ناظر بر رعایت حقوق بشرِ فعال در جهان غرب می خواهد که مسئولانه در برابر اعدام معترضان در عربستان سعودی بایستند، برای نجات این دستگیرشدگان بکوشند و پس از لغو احکام اعدام که به ناحق درباره ی آنان صادر شده است تجدید دادرسی و محاکمه شفاف و عادلانه ی شهروندان را خواستار شوند.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG