بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 21 آذر 1398
بروز شده: 21 آذر 1398
 
  کد خبر: 6027       تاریخ انتشار: 26 مهر 1396 - 27 محرم الحرام 1439

 

 

بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت بمناسبت روز جهانی مبارزه با فقر


بمناسبت فرارسیدن سی امین سال روز جهانی مبارزه با فقر و نیازمندی، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: در روز هفدهم ماه اکتبر 2017 میلادی جامعه ی جهانی روز مبارزه با فقر را گرامی می دارد؛ روزی که سازمان ملل متحد آن را اعلام کرد، ولی هیچ دستاورد قابل توجهی در زمینه ی فقرزدایی نداشته، بلکه این پدیده فزونی گرفته و طبقه های وسیعی را در شماری از کشورهای جهان فرا گرفته است. به دیگر بیان، عواملی منفی اوضاع معیشتی مردم را به صورت وحشتناک و سخت درآورده است و در نتیجه پدیده ی مهاجرت را به دنبال داشته و مشکل افزایش جنایت، فساد مالی و فساد اداری در نهادها و ادارات دولتی، به ویژه در کشورهای توسعه یافته چهره نموده است.

جنگ های برآمده از چالش ها و منازعات بین المللی و منطقه ای، بی توجهی آشکار از سوی قدرت های جهانی که بر اوضاع مردم چیره شده و دیگر سازکارهایی که حقوق بشر را رعایت نمی کنند، تماماً دست به دست هم داده و اثری کاملاً منفی بر شرایط انسانی و سطح معیشتی بخش اعظم جامعه ی بشری داشته است. متأسفانه در این زمینه نیز هیچ نشانه ای از کوشش جدی برای کنترل و مهار کردن اوضاع جاری به چشم نمی خورد.

از این رو سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» بمناسبت روز جهانی مبارزه با فقر، رهبران، سران، فعالان حقوق بشری و دیگر سازمان های انسانی را مورد خطاب قرار داده و از آنان می خواهد وضعیت مخاطره آمیزی که زندگی و معیشت انسانی را دستخوش نابسامانی کرده است، مورد توجه قرار دهند و بدین منظور برنامه هایی را پیاده و اجرایی کنند که امیرمؤمنان علی بن ابی طالب علیه السلام در دوره ی حکومت مبارک خود پیاده و حاکم نمودند، به مرحله ی عمل و اجرا درآورد؛ همان شیوه و روشی که آن حضرت با اجرای آن توانستند در مدت کمتر از پنج سال فقر را از جامعه ی تحت حکومت خود ریشه کن کنند، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG