بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 21 آذر 1398
بروز شده: 21 آذر 1398
 
  کد خبر: 6138       تاریخ انتشار: 16 آبان 1396 - 17 صفرالخير 1439

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
جامعه جهانی به مناسبت روز جهانی نفی خشونت در مفهوم و اهداف این روز بازنگری کند


به مناسبت روز جهانی نفی خشونت، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
جامعه جهانی روز دوم ماه نوامبر را به عنوان روز مبارزه سراسری با خشونت گرامی می دارد. این در حالی است که در کشورهای زیر مجموعه سازمان ملل متحد روز به روز خشونت فزونی می گیرد.
 
متأسفانه پس از جنگ جهانی دوم، خشونت مادی و معنوی صعود بی سابقه ای داشته و دارد و منازعات و چالش های مسلحانه بین کشورها یا میان یک جامعه واحد چنان بروز کرده است که بشریت را برآشفته است و حقوق مدنی افراد و گروه ها را به یک اندازه از بین می برد و از این رهگذر زیان های سنگین و فاجعه باری در عرصه مادی و معنوی بر جامعه بشری وارد کرده است.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: در شماری از کشورهای خاورمیانه جنگی فراگیر و گسترده چهره نموده است که پایانی برای آن تصور نمی شود و از این رهگذر بی ثباتیِ امنیتی و سیاسی فراگیر شده است چنان که در قاره های اروپا و آمریکا نیز شاهد آن هستیم.
 
با توضیحات بیان شده مسئولیت قانونی و اخلاقی سازمان ها، نهادها و دولت است که مبارزه با این پدیده رو به افزایش را بر عهده دارند و باید موضعگیریِ جدی در برابر عوارض و پیامدهای آن داشته باشند، به ویژه این که زیان های این پدیده بدون استثنا تمام ملت ها و جوامع را دربر گرفته است.
 
منظور از صدور این بیانیه در این مناسبت یادآوری ضرورت مبارزه همه جانبه با خاستگاه تروریسم است، بدین معنا که برای ممانعت از تحریک به تروریسم، نفرت، ترویج تفکر افراطی راهکاری اتخاذ شود.
 
دیگر خواسته این است که به صورت قاطع از رسیدن کمک های مادی به این گروه ها پیشگیری شود و یک کمپین فرهنگی با شرکت کشورهای گوناگون برای این امر تشکیل شود تا بدین وسیله اندیشه های انسانی و حقوقی متعارض با اقدام های گوناگونِ خشونت آمیز گسترش یابد و نهادینه شود.
 
این سازمان بر ضرورت بازنگری کشورهای بزرگ، از جمله کشورهای خاورمیانه نسبت به سیاست های داخلی خود در قبال حقوق بشر و شیوه های بایسته دمکراتیک در تعامل با خواسته های اصلاح طلبانه و مشروع ملت ها تأکید دارد و این که از به کارگیری روش های مستبدانه و سرکوبگرانه با ملت ها بپرهیزند.
والله من وراء القصد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG